Menu

Papież: Chrześcijaństwo jest prześladowane

Papież: Chrześcijaństwo jest prześladowane
"Prawdą jest to, że chrześcijaństwo nie żyje sukcesami". (Fot. Getty Images)
Papież Franciszek oświadczył, że 'chrześcijaństwo jest prześladowane'. 'Trwa proces, by je unicestwić, bo uważane jest za zagrożenie'- stwierdził w wywiadzie dla włoskiej telewizji katolickiej Tv2000.
Reklama

Rozmowę z papieżem przeprowadził ksiądz Marco Pozza, kapelan więzienia w Padwie. Jak podała dzisiaj stacja włoskiego episkopatu, wywiad zostanie wyemitowany 17 lutego br. W udostępnionym wcześniej fragmencie znalazły się następujące słowa Franciszka: "Trwa proces przeciwko chrześcijaństwu".

"Historia chrześcijaństwa to dzieje prześladowań. Prawdą jest to, że chrześcijaństwo nie żyje sukcesami; chrześcijańska prawda jest w wytrwałości chrześcijan przeciwko światowemu życiu" - oznajmił papież.

Ponadto, Franciszek zaznaczył, że wiarę należy przekazywać "dialektem rodzinnym", czyli "językiem rodziny, ludzi, którzy podchodzą z miłością; językiem innym niż intelektualny".

"Niekiedy są teorie przedstawiające Boga abstrakcyjnego, Boga ideologicznego" - zauważył i dodał, że "próbuje się udowodnić istnienie Boga, jakby to była matematyka".

"Święci zrozumieli, co to jest wierzyć w Boga, który jest Ojcem, a nie bożkiem - Mandrakem z czarodziejską różdżką" - oznajmił. W ten sposób papież przywołał postać legendarnego czarodzieja z komiksów.

Czytaj więcej:

Papież: Kościół nie jest międzynarodowym koncernem

Papież: Niektóre wystąpienia polityków przypominają to, co mówił Hitler

Papież: Migranci są traktowani przez niektórych rządzących jako zagrożenie

11 lutego ukaże się książka Franciszka o Janie Pawle II

  Komentarze
  • Julian A.
   8 lutego, 14:41

   Nie ma co się dziwić.Zgodnie z biblijnym proroctwem ,najpierw będzie atak na religię fałszywą.

  • Uważam że gada głupoty
   9 lutego, 07:04

   Bzdury gada sam do końca chyba w to nie wieży mają to co chcieli do póki papież będzie tolerował pedofile i inne polityczne wybryki ksiezolkow i innych to wiara zniknie szybciej niż myśli. Nawet to co on gada mija się daleko z rzeczywistością. Nie róbcie z ludzi głupków

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama