Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pająk-skoczek odkryty na Wyspach

Pająk-skoczek odkryty na Wyspach
Gatunek ten został opisany w 2001 roku przez Dimitrija Logunowa. (Fot. Wikipedia)
Rzadki gatunek skaczącego pająka, który nigdy wcześniej nie był zaobserwowany w Wielkiej Brytanii, został odkryty w rezerwacie przyrody w Cheshire w zachodniej Anglii - informuje 'The Independent'.
Reklama

Arachnolog Richard Burkmar, podczas wizyty badawczej na bagnach w Cheshire, odkrył maleńkiego pająka skokowego, który jest o połowę mniejszy od główki zapałki.

Wraz ze znajomym naukowcem powrócił później w to samo miejsce i znalazł więcej tych niespotykanych wcześniej na Wyspach okazów.

Para skonsultowała się z dokotrem Dimitrijem Logunowem, kuratorem stawonogów w Muzeum w Manchesterze, który potwierdził, że jest to Sibianor larae.

To właśnie Logunow po raz pierwszy opisał gatunek w 2001 r. i nadał mu nazwę po swojej żonie - Larisie.

"Jesteśmy zachwyceni, gdy słyszymy o wszystkich wyjątkowych odkryciach w naszym rezerwacie przyrody Holcroft Moss" - zaznacza Sarah Bennett z Cheshire Wildlife Trust, cytowana przez "The Independent".

"To miejsce jest szczególne, ponieważ nigdy nie było eksploatowane pod kątem pozyskiwania torfu" - podsumował entomolog Gary Hedges z Muzeum Światowego.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama