Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

PŚ w żeglarstwie: Polacy w czołowej dziesiątce

PŚ w żeglarstwie: Polacy w czołowej dziesiątce
ISAF Sailing World Cup Mallorca 2014 - Polacy z szansą na medal? (Fot.Getty Images)
W czwartym dniu regat Pucharu Świata u wybrzeży Majorki Kacper Ziemiński zajmuje piąte miejsce w klasie Laser, a Piotr Kula jest dziewiąty w Finnie.
Reklama
"Najlepiej w bardzo zmiennych warunkach wietrznych radził sobie w czwartek Ziemiński, który po wpadce w siódmym wyścigu, zdołał się 'wygrzebać'" i jest piąty w stawce 144 zawodników.

Kula natomiast w niezbyt dogodnych dla niego warunkach, ma niewielką stratę do piątej pozycji na dwa dni przed końcem rywalizacji. Sukcesem Kacpra i Piotra będzie, jeśli pozostaną w czołowej dziesiątce w swoich konkurencjach" - ocenił rzecznik PZŻ Rafał Sawicki, medalista mistrzostw Polski klasy 470 i formuły match racing, były trener kadry olimpijskiej.

W klasie Laser liderem po ośmiu wyścigach jest pięciokrotny medalista igrzysk olimpijskich, jedenastokrotny mistrz świata Brazylijczyk Robert Scheidt. W Finnie 92 żeglarzy rywalizowało w sumie w dziewięciu wyścigach. Cztery wygrał Brytyjczyk Giles Scott i on przewodzi stawce.

Dzisiaj odbędą się trzy wyścigi, a w sobotę tylko jeden, dla najlepszej dziesięciu zawodników.
 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama