PŚ w Planicy: Kamil Stoch tuż za podium, triumf Prevca

Kamil Stoch czwarty w Planicy, ale i tak zdobył Kryształową Kulę (fot. Getty Images)
W ostatnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2013/14, w słoweńskiej Planicy, Kamil Stoch zajął czwartą pozycję. Najlepszy polski skoczek już wcześniej zapewnił sobie Kryształową Kulę.
Po pierwszej serii wydawało się, że Stoch wygra po raz kolejny i na najwyższym stopniu podium zakończy rywalizację w ostatnim konkursie tego sezonu. Po skoku na 139 metrów Polak wyprzedzał Andersa Bardala oraz Petera Prevca. Czwarty był Severin Freund.

Do drugiej serii dostali się jeszcze Maciej Kot (14. pozycja) oraz Piotr Żyła (15.). Z dalszej rywalizacji odpadli Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki. Po wspaniałej końcówce drugiej serii konkursowej Stoch nie zdołał utrzymać jednak prowadzenia. Skok na odległość 136 metrów dał Polakowi czwartą pozycję, zaledwie 0,1 pkt. za Andersem Bardalem. W Planicy najlepszy okazał się Peter Prevc, który drugim skokiem na 142 metry ustanowił nowy rekord skoczni, a drugi był Severin Freund.

Piotr Żyła zakończył rywalizację na 13. pozycji, natomiast Maciej Kot o dwa miejsca niżej. W końcowej klasyfikacji Pucharu Świata sezonu 2013/14 Kryształową Kulę zdobył Kamil Stoch, na drugim miejscu zmagania zakończył Peter Prevc, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Severin Freund.