Menu

PŚ w skokach: Trener Norwegów ma pretensje do jury

PŚ w skokach: Trener Norwegów ma pretensje do jury
Alexander Stoeckl skrytykował decyzję o odwołaniu drugiej serii. (Fot. Getty Images)
Odwołanie drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucie Kulm w Bad Mitterndorf zdenerwowało trenera Norwegów Alexandra Stoeckla. Austriak uważa, że jury postąpiło zbyt pochopnie i powinno poczekać na uspokojenie się wiatru.
Reklama
Reklama

"Warunki były zmienne, ale do końca pozostało zaledwie trzech skoczków. Jury zamiast poczekać na uspokojenie się wiatru, zbyt szybko zadecydowało o odwołaniu serii wypaczając wyniki konkursu" - oznajmił Stoeckl na antenie kanału norweskiej telewizji NRK, który transmitował zawody.

Zdaniem komentatorów stacji, niezadowolenie szkoleniowca można tłumaczyć tym, że w chwili przerwania konkursu i anulowania wyników drugiej serii to Norweg Robert Johansson prowadził po skoku na odległość 225. "Mógł osiągnąć najlepszy wynik w tym sezonie, lecz jury go tego pozbawiło" - grzmiał Stoeckl.

Sam Johansson przyznał, że przerwanie drugiej serii było słuszne. (Fot. Getty Images)

Delegat techniczny międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Norweg Bertil Palsrud był jednak innego zdania. "Pełnię tę funkcję w lotach narciarskich od 10 lat, mam spore doświadczenie i nie zgadzam się z opinią Stoeckla. Podjęliśmy bardzo dobrą decyzję. Wiatr nie słabł, a prognozy, które otrzymaliśmy, przewidywały, że będzie jeszcze mocniej wiało. W tych warunkach skoki nie były możliwe" - oświadczył Palsrud.

Johansson też przyznał, że przerwanie drugiej serii było słuszne. "Pomimo mojego dobrego wyniku i prowadzenia uważam, że jury podjęło słuszną decyzję. Wiatr był zbyt silny i za bardzo zmienny" - ocenił Norweg, który ostatecznie zajął ósmą pozycję.

Wygrał - po raz pierwszy przed własną publicznością - prowadzący w PŚ Austriak Stefan Kraft. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce. To właśnie po skoku finałowym Polaka na odległość 159 m sędziowie zdecydowali, że drugą serię należy anulować w całości.

Czytaj więcej:

Kamil Stoch czwarty w Bad Mitterndorf

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama