Menu

PŚ w skokach: Polska szósta w drużynowym konkursie w Lahti

PŚ w skokach: Polska szósta w drużynowym konkursie w Lahti
To najgorszy wynik od listopada 2017 r. (Fot. Getty Images)
Polska zajęła szóste miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Zwyciężyli Niemcy, przed Słowenią i Austrią.
Reklama
Reklama

Niemcy zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnim skoku, w którym Karl Geiger osiągnął 121 m, ale dzięki wyższym notom za styl wygrał z Anze Laniskiem, który osiągnął taką samą odległość, i zniwelował 0,7 pkt straty swojego zespołu.

Polska przed ostatnią grupą zawodników była na piątej pozycji z minimalną przewagą nad Japonią. Dawid Kubacki osiągnął 117,5 m, ale Ryoyu Kobayashi 122 m i biało-czerwoni spadli na szóstą lokatę.

To najgorszy wynik od listopada 2017, kiedy w Kuusamo także uplasowali się na szóstym miejscu, z tym że wówczas w pierwszej serii zdyskwalifikowano Piotra Żyłę, więc na wynik złożyło się siedem prób.

To był czwarty konkurs drużynowy w sezonie. W Wiśle najlepsza była Austria, przed Norwegią i Polską. W Klingenthal triumfowali biało-czerwoni, a kolejne miejsca zajęli Austriacy i Japończycy. Natomiast najlepsza trójka zawodów w Zakopanem to: Niemcy, Norwegia i Słowenia.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama