Menu

PŚ w skokach: Na Wielkiej Krokwi wykonywana jest "kosmetyka"

PŚ w skokach: Na Wielkiej Krokwi wykonywana jest "kosmetyka"
Pozostaje ubijanie i wygładzanie zeskoku, czyli doprowadzenie obiektu do perfekcji. (Fot. Getty Images)
'Wielka Krokiew jest gotowa do przeprowadzenia Pucharu Świata w skokach narciarskich, wykonywana jest jedynie tzw. kosmetyka' - zapewnił Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.
Reklama
Reklama

"Skocznia jest praktycznie gotowa i pozostaje dosłownie kosmetyka, czyli ubijanie i wygładzanie zeskoku, jednym słowem - doprowadzenie obiektu do perfekcji. W tym roku aura była dla nas łaskawa zarówno pod względem śniegowym, jak i temperaturowym. Chociaż zapobiegliwie mieliśmy zgromadzone zapasy, które teraz należało wywieźć, to był naprawdę drobiazg w porównaniu np. do zeszłorocznego wręcz kataklizmu opadowego" - przekazał Kozak.

W stolicy polskich Tatr ma wystartować około 70 skoczków, którym podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia na trybunach kibicować będzie około 23 tysiące osób.

Biletów na oba konkursy nie ma już w sprzedaży od dawna. "Wejściówki są dostępne jedynie na kwalifikacje. Tę część może oglądać 10 tysięcy kibiców i z tego co wiem kasy będą dysponowały biletami nawet tuż przed tą rywalizacją. Podsumowując ci, którzy w ostatniej chwili zdecydowali się zobaczyć konkursy na żywo będą musieli zadowolić się miejscami na ulicy i wokół Wielkiej Krokwi" - podsumował Kozak.

Zawody Pucharu Świata rozpoczną się w Zakopanem jutro kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę na Wielkiej Krokwi rozegrana zostanie rywalizacja drużynowa.

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Kubacki trzeci na liście płac, prowadzi Kraft

Jest decyzja: Eisenbichler i Freitag wystąpią w Zakopanem

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama