Menu

PŚ w skokach: Konkurs w Oslo definitywnie odwołany

PŚ w skokach: Konkurs w Oslo definitywnie odwołany
Skocznia Holmenkollen w Oslo. (Fot. Getty Images)
Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych jury definitywnie odwołało konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zawody zostały przeniesione na poniedziałek do Lillehammer.
Reklama
Reklama

Po raz pierwszy przed południem zdecydowano, że niedzielne zawody rozpoczną się z dwugodzinnym opóźnieniem i będą się składać tylko z jednej serii. Później ustalono nowy termin na 16:45 i na 17:00. Ostatecznie zawody zostały całkowicie odwołane z powodu zbyt silnego wiatru i wody zalegającej w dole zeskoku.

W konkursie, który jest zaliczany również do cyklu Raw Air, miało wystąpić pięciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

Raw Air jest rozgrywany na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, na których odbędą się łącznie cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Pora na Raw Air, czyli intensywne zakończenie sezonu

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama