Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Oxford: Mężczyzna zatrzymany i uwolniony po wygłoszeniu antymonarchistycznego komentarza

Oxford: Mężczyzna zatrzymany i uwolniony po wygłoszeniu antymonarchistycznego komentarza
Centrum Oxfordu podczas uroczystości związanych z proklamacją króla Karola III. (Fot. Facebook/Oxford City Council)
Mężczyzna został zatrzymany przez policję po wygłoszeniu komentarza podczas ceremonii proklamacji króla Karola III w zeszłą niedzielę w Oxfordzie – donoszą media.
Reklama
Reklama

Symon Hill, mieszkaniec Oxfordu, relacjonując przebieg zdarzeń opowiedział, że wychodząc z kościoła New Road Baptist Church przy Bonn Square, wmieszał się w tłum uczestniczący w uroczystości związanej z proklamacją nowego króla.

Dodał, że na widok "dostojników i wojskowych stojących na stopniach Carfax Tower w strojach bardziej pasujących do XVI wieku" poczuł "smutek i złość". Następnie zapytał na głos: "kto go wybrał?", po czym ktoś z tłumu rzucił w jego stronę słowa: "zamknij się".

Mężczyzna zaznaczył, że zdawał sobie sprawę, że proklamacja ma zostać odczytana i "zachowywał się cicho" podczas pierwszej części ceremonii, dotyczącej śmierci królowej. Jednak przyznał, że odezwał się, kiedy ogłoszono, że król Karol III jest nowym monarchą, ponieważ według niego "głowa państwa została nam narzucona bez naszej zgody".

Według niego, policjanci "złapali" go, zakuli w kajdanki i umieścili w policyjnej furgonetce przed odwiezieniem go do domu. Mężczyzna utrzymuje, że policjanci "nie chcieli" z nim rozmawiać.
Został poinformowany, że jest aresztowany na mocy ustawy o policji, przestępczości, wyrokach i sądach z 2022 roku. Następnie odwieziono go do domu samochodem policyjnym i uwolniono.

Rzecznik policji oświadczył, że mężczyznę zatrzymano w związku z podejrzeniem o popełnienie wykroczenia związanego z naruszeniem porządku publicznego na mocy artykułu 5 ustawy o porządku publicznym. Dodał, że zatrzymany "współpracował" z policją.

Jednak aby można było uznać go za winnego popełnienia tego czynu, konieczne byłoby stwierdzenie, że użył "groźby (lub obraźliwych) słów lub zachowywał się w sposób zakłócający porządek", lub "eksponował napisy, znaki lub inne widoczne formy prezentacji, które zawierałby groźby (lub obraźliwe określenia)".

Czytaj więcej:

Karol III formalnie proklamowany królem podczas oficjalnej ceremonii

Brytyjscy posłowie złożyli przysięgę na wierność nowemu królowi Karolowi III

Król Karol III oficjalnie ogłoszony głową państwa w Australii i w Nowej Zelandii

Król Karol III proklamowany władcą na Gibraltarze, Jersey, Guernsey i Wyspie Man

Karol III: Wzorem Elżbiety II będę wspierał konstytucyjny porządek

  Komentarze
  • Blicjo
   15 września, 09:00

   tylko jeden obudzony angol na paradzie klaunów , jaka liczna publika , a ceremonia niewolnika i pana trwa w najlepsze . i dziwić się czemu oni cię rżną na każdym kroku żałosne

  • Czytelnik anonimowy
   15 września, 09:58

   Czasy niewolników i panów jak za faraona, nic się nie zmieniło, a to jest 21 wiek... niestety Korwin miał rację co do tych 90% społeczeństwa...

  • Celestyn76
   15 września, 12:54

   To Musial byc jakis niedouczony idiota bo kazdy w miare rozgarniety i wywdukowany(hehe s angielskiej szkole) wie ze to prawo ustanowil HenrykVIii a w tym kraju prawa nie zmienia sie co kadencje co do Korwina to onchtba celowo osmieszyl polska prawice postulujac zakaz panow bezpieczenstwa pozbawienie kobiet prawa glosy etc bzdury co skrzetnie podchwycily lewackie przekaziory stad pis uznawac y jest za prawice prosze rowniez zwrocic uwaga o czym mowila JKM Elzbieta II w polskim sejmie w 1996 i wcale nie chodzi tu o powstania etc bzdury tylko o wspolnego dziedzictwo prawa

  • Do Blicjo
   15 września, 13:34

   Proponuję w Polsce policzyć " odważnych ". A potem pojechać pod Downing Str. 10. Tam zawsze ktoś protestuje.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.12.2022
  GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama