Menu

Ostatni samolot poleci do Chin po Brytyjczyków

Ostatni samolot poleci do Chin po Brytyjczyków
Samolot odleci z Wuhanu w niedzielę rano i wyląduje w bazie lotniczej RAF w Oxfordshire. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd wyczarteruje drugi - i ostatni - samolot, którym ma ewakuować obywateli tego kraju z chińskiego miasta Wuhan, gdzie trwa epidemia koronawirusa - poinformowało wczoraj brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.
Reklama

Samolot odleci z Wuhanu w niedzielę rano i wyląduje w bazie lotniczej RAF Brize Norton w hrabstwie Oxfordshire. Ewakuowane osoby muszą przejść 14-dniową kwarantannę.

Jak się szacuje, w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, pozostało około 165 obywateli brytyjskich, z czego 108 zwróciło się do Foreign Office z prośbą o pomoc w powrocie.

"Pracujemy przez całą dobę, aby pomóc obywatelom brytyjskim opuścić prowincję Hubei, na pokładach samolotów do Wielkiej Brytanii, Francji i Nowej Zelandii" - oświadczył minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

W prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, pozostało około 165 obywateli brytyjskich. (Fot. Getty Images)

MSZ czarteruje drugi i ostatni samolot do Wielkiej Brytanii, aby pomóc wszystkim obywatelom brytyjskim w Hubei i osobom pozostającym na ich utrzymaniu w wyjeździe. Zachęcam wszystkich brytyjskich obywateli w Hubei do zarejestrowania się w naszych zespołach, jeśli chcą wyjechać tym lotem" - dodał. Dotychczas brytyjskie władze ewakuowały z Wuhan ponad 100 osób.

We wtorek resort spraw zagranicznych zalecił wszystkim Brytyjczykom przebywającym w Chinach, by jeśli tylko mogą, opuścili ten kraj, bo w związku z wprowadzanymi ograniczeniami w przemieszczaniu się, w kolejnych tygodniach może to być coraz trudniejsze. Jak się ocenia, w Chinach przebywa obecnie ok. 30 tys. Brytyjczyków.

Według najnowszych danych, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju wzrosła do 491. W całych Chinach zarażonych jest prawie 25 tys. osób. Choroba rozprzestrzeniła się na ponad 20 krajów świata. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony - na Filipinach i w Hongkongu.

W Wielkiej Brytanii potwierdzono do tej pory dwa przypadki koronawirusa - oba o obywateli chińskich.

Czytaj więcej:

Potwierdzono dwa pierwsze przypadki koronawirusa w UK

Niemcy: Za kilka miesięcy będzie szczepionka przeciw koronawirusowi

Brytyjski rząd: Epidemia koronawirusa potrwa co najmniej kilka miesięcy

Brytyjskie MSZ: "Wszyscy Brytyjczycy powinni opuścić Chiny"

Lekarze: Kobiety w ciąży "mogą przenosić koronawirusa na dziecko"

  Komentarze
  • Denis
   6 lutego, 09:59

   no tak! debile do debilowa!!! nie inaczej!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama