Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Orkiestra przypomina Wyspiarzom o przedmiotach pozostawionych w pociągach

Orkiestra przypomina Wyspiarzom o przedmiotach pozostawionych w pociągach
Muzycy wykonali utwór korzystając z przedmiotów pozostawionych przez pasażerów w pociągach. (Fot. You Tube/SWNS Digital/screenshot)
Muzycy Royal Philharmonic Concert Orchestra zagrali koncert na londyńskiej stacji kolejowej, używając zamiast instrumentów przedmiotów pozostawionych w pociągach - w tym deski surfingowej, pompki rowerowej i opony samochodowej.
Reklama

Osoby dojeżdżające do pracy w całej Wielkiej Brytanii zostawiają rocznie w pociągach ponad 38 milionów przedmiotów. Firma kolejowa East Midlands stworzyła listę największych osobliwości zapomnianych przez pasażerów.

W całym kraju wartość pozostawionych w pociągach rzeczy osiągnęła zawrotną sumę 906 milionów funtów. Tylko w pociągach East Midlands Trains znaleziono cztery bezcenne dzieła sztuki, dwie deski surfingowe, naturalnej wielkości kartonową podobiznę amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, kotlet schabowy, torbę z prezerwatywami, kilkumetrowy nadmuchiwany kaktus i 45 instrumentów muzycznych, w które można byłoby wyposażyć pół orkiestry symfonicznej.

Aby zwrócić uwagę Brytyjczyków na to, co zostawiają podróżując koleją, firma przewozowa East Midlands Trains nawiązała współpracę z orkiestrą Royal Philharmonic Concert Orchestra.  Utworzona Lost Property Orchestra jednorazowo wykonała "Odę do byłych właścicieli”, używając przy tym prawdziwych instrumentów oraz nietypowych przedmiotów pozostawionych przez pasażerów.

Poza niecodziennymi przedmiotami pozostawionymi w pociągach w ubiegłym roku w UK, podróżni East Midlands Trains zapomnieli 766 plecaków, 644 płaszczy, 683 telefonów komórkowych, 593 portfeli i prawie 400 parasoli.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama