Menu

Ojciec ofiary zamachu na London Bridge: "Johnson jest oszustem"

Ojciec ofiary zamachu na London Bridge: "Johnson jest oszustem"
25-letni Jack Merritt był pierwszą osobą, która przeciwstawiła się napastnikowi w Fishmongers' Hall. (Fot. Getty Images)
Ojciec 25-letniego Jacka Merritta oskarżył brytyjskiego premiera Borisa Johnsona o kłamstwo i wykorzystanie śmierci syna do 'zdobycia kapitału politycznego' podczas wczorajszej przedwyborczej debaty BBC z Jeremym Corbynem.
Reklama

David Merritt, którego syn zginął 29 listopada w zamachu terrorystycznym na London Bridge, w serii tweetów odniósł się do poruszonego podczas piątkowej debaty tematu rehabilitacji więźniów.

"Corbyn powiedział wczoraj prawdę. Johnson skłamał i wykorzystał śmierć naszego syna do stworzenia kapitału politycznego" - napisał David Merritt na Twitterze. "Obudź się, Wielka Brytanio. Ten człowiek jest oszustem. Jest najgorszy z nas i zabiera cię na swoją przejażdżkę " - dodał.

W ten sposób odpowiedział na argumenty Johnsona dotyczące warunkowego zwalania więźniów. Wyrażając współczucie dla Merritta, szef brytyjskiego rządu dodał: "Ale nadal uważam, że to źle, że ktoś taki jak Usman Khan, który został skazany na 21 lub 16 lat, został automatycznie zwolniony po 8 latach".

"Obudź się, Wielka Brytanio. Johnson jest oszustem". (Fot. Getty Images)

Corbyn zwrócił z kolei uwagę na cięcia budżetowe w służbach więziennych, dodając: "Jack chciał społeczeństwa, które rozwiązuje ogromne problemy, kiedy ktoś popełnia okropne czyny. Oczywiście musisz ich uwięzić, ale też - jeśli tylko możesz - starasz się ich rehabilitować".

25-letni Jack Merritt, jedna z dwóch ofiar śmiertelnych ataku terrorystycznego w Londynie, był pierwszą osobą, która przeciwstawiła się napastnikowi w Fishmongers' Hall, gdzie odbywało w seminarium na temat reintegracji skazanych

Absolwent uniwersytetu w Cambridge był koordynatorem programu "Learning Together", zaś druga zabita osoba, 23-letnia Saskia Jones - wolontariuszką.

Czytaj więcej:

Upamiętniono zabitych w ataku na London Bridge

Świadek: Zabity w zamachu Jack Merritt pierwszy przeciwstawił się napastnikowi

Rodzina terrorysty z Mostu Londyńskiego potępia jego czyn

Ataki terrorystyczne w UK "to wina cięć w policji"

  Komentarze
  • Londynczyk
   8 grudnia 2019, 15:11

   Za te wszysdkie ataki i morderstwa konsekwencje powinien ponies Rzad a dokladnie partia rzadzaca i Sady ktore wypuszczaja bandytow na ulice Londynu majac swiadomosc kogo wypuszczaja.

  • Do londynczyk
   8 grudnia 2019, 20:23

   Podziekoj tym co zgadzaja sie Oraz Tuskowi to on pozwolil na wpuszczenie nawiedzonych do EU I Labur za wspanialy pomysl polo was Kary I zwolnony, za takie rzeczy powinien byc stryczek I deportacja Calej rodziny do 10 pokolenia z odebraniem obywatelstwa wlacznie a nie zaslanianie sie glupotami plynacymi z Brukseli czy prawami czlowieka a po drugie Sami sobie gowniarze sa winni bo go tam zaprosili wiec sie nie wypowiadaj na ten temat I swore Durness komentarze zostaw dla siebie "....

  • Pit
   8 grudnia 2019, 23:02

   Oko za oko ząb za ząb kara śmierci
   Kazdy zastanowił by się niczym coś zrobi.

  • Orajt
   11 grudnia 2019, 08:42

   Akurat tu bylo oko za oko bo go zastrzelili, ale akurat oni sie nie zastanawiaja tylko zabijaja i sa gotowo na smierc. A poza tym gdzie to niby ich deportowac jak oni niw maja innego obywatelstwa jak brytyjskie, szczegolnie ci ze starszego pokolenia. Nie da sie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama