Menu

Ojciec Borisa Johnsona złożył wniosek o francuski paszport

Ojciec Borisa Johnsona złożył wniosek o francuski paszport
Stanley Johnson, ojciec premiera Borisa Johnsona, ubiega się o francuskie obywatelstwo. (Fot. Getty Images)
Ojciec Borisa Johnsona jest w trakcie ubiegania się o francuski paszport, by utrzymać więzi z Europą po Brexicie. Jego matka Irena, urodziła się w Wersalu.
Reklama

Stanley Johnson, były poseł do Parlamentu Europejskiego, który w referendum głosował za pozostaniem Wielkiej Brytanii we Wspólnocie, wystąpił o obywatelstwo francuskie. Matka Johnsona seniora urodziła się w Wersalu.

O fakcie dowiedziano się z opublikowanej niedawno książki siostry premiera - Rachel. Żarliwa zwolenniczka pozostania w UE w "Rake's Progress" napisała: "Ojciec jest w drodze do zostania obywatelem francuskim, ponieważ jego matka urodziła się w Wersalu, a babcia w Paryżu. To dobra wiadomość - ja też będę mogła zostać Francuzką".

Referendum podzieliło nie tylko brytyjskie społeczeństwo, ale także rodzinę samego premiera. Od lewej: Stanley Johnson, Rachel Johnson, Boris Johnson i Jo Johnson. (Fot. Getty Images)

Stanley Johnson złożył wniosek, aby jego wnuki mogły mieszkać i pracować w UE po Brexicie. Kiedy w zeszłym roku zapytano go, czy ubiega się o francuski paszport, ojciec premiera odpowiedział: "Byłoby miło. Jest to jedna z opcji i myślę, że niektórzy członkowie mojej rodziny mogą być zainteresowani".

Rodzina Borisa Johnsona opowiedziała się podczas referendum za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii.

Rachel, przed wyborami parlamentarnymi w 2017 roku, dołączyła do Liberalnych Demokratów i potępiała poparcie torysów dla Brexitu.  Z kolei Stanley Johnson był konserwatywnym posłem do Parlamentu Europejskiego na początku lat 80., a podczas referendum prowadził kampanię za pozostaniem w Unii.

Czytaj więcej:

Nowe niebieskie paszporty będą wydawane od marca

"Przez koronawirusa Johnson musi przedłużyć okres przejściowy z UE"

Brexit: Druga runda rozmów z UE odłożona z powodu koronawirusa

Główny negocjator ds. Brexitu zakażony koronawirusem

  Komentarze
  • Czytelnik
   23 marca, 15:26

   Tatuś nie wierzy w Boryska i Anglie, że chcę mieć Francuski paszport?

  • Czyteliczka
   23 marca, 16:50

   To już wiem do kogo z brzydotą wrodził się Boris Johnson A tak szczerze mówiąc to wy kiwali głupich naiwnych Angoli oni załatwiają sobie paszporty unijne i mają resztę w dupie a tak krzyczeli Brexit Wolność To pytam po co mi to paszporty

  • Rodak
   23 marca, 17:06

   To pokazuje jak bardzo chcieli brexitu a teraz gady bedą składac o paszpory nawet ojciec syna zdradził

  • AL
   23 marca, 17:18

   Oni wszyscy mają paszporty unijne: Farage, Borys itp - To są moralne dna. Oni wiedzą że Brexit to gemela. Zbijają na nim tylko kapitał polityczny to piraci. Ale ciemny lud brytyjski to kupuje, dzięki dziennikarzom też.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości