Menu

Ogłoszono konkurs na trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

Ogłoszono konkurs na trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych
Polscy piłkarze ręczni będą mieć nowego trenera (Fot. Getty Images)
Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił konkurs na trenera reprezentacji kraju seniorów. Zgłoszenia będzie można składać do 17 lutego. Nowy selekcjoner zastąpi Michaela Bieglera, który po klęsce z Chorwacją w mistrzostwach Europy w czwartek podał się do dymisji.
Reklama

W nieoficjalnych rozmowach na temat kandydata na to stawisko najczęściej wymieniane jest nazwisko Tałanta Dujszebajewa, obecnie trenera Vive Tauronu Kielce, który zaraz po Euro 2016 w Polsce za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z federacją węgierską. Wśród jego asystentów wielu ekspertów widzi przede wszystkim Piotra Przybeckiego.

Pierwszym ważnym zadaniem nowego szkoleniowca będzie przygotowanie drużyny narodowej do turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia, a rywalami będzie Macedonia, Tunezja i Chile oraz uzyskanie prawa startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kolejnym wyzwaniem będzie wywalczenie awansu do finałów mistrzostw świata - Francja 2017. W czerwcu biało-czerwoni będą musieli okazać się lepsi w dwumeczu fazy play off od Holendrów. W zgodnej opinii fachowców Polacy są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

Władze związku spodziewają się także udanego startu na igrzyskach i w kwalifikacjach do mistrzostw świata w 2018 roku w Chorwacji, a także realizacji jednolitej koncepcji szkolenia centralnego wszystkich męskich grup młodzieżowych.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama