Menu

Oficjalnie: Kamil Wilczek odchodzi z Broendby. Zagra w Turcji

Oficjalnie: Kamil Wilczek odchodzi z Broendby. Zagra w Turcji
32-letni Wilczek występował w Broendby od stycznia 2016 roku. (Fot. Getty Images)
Kamil Wilczek otrzymał zgodę na odejście z duńskiego Broendby IF i negocjowanie warunków kontraktu indywidualnego z tureckim Goeztepe SK - poinformował dzisiaj dotychczasowy pracodawca polskiego piłkarza. Oba kluby uzgodniły już warunki transferu.
Reklama

"Dzięki swoim osiągnięciom w Broendby IF na przestrzeni lat, Kamil bardziej niż ktokolwiek zasługiwał na szansę sportowej i finansowej przygody w ostatnim etapie kariery. Kamil zawsze będzie miał miejsce w naszych sercach i historii" - oznajmił cytowany na stronie Broendby dyrektor klubu Carsten V. Jensen.

"Kiedy dopięte zostaną ostatnie szczegóły, transfer zapewni nam istotną rekompensatę finansową, którą można ponownie zainwestować. Dzięki temu czas Kamila w Broendby IF będzie wzorowym przykładem tego, jak zapewniamy rozwój klubu" - dodał.

32-letni Wilczek występował w Broendby od stycznia 2016 roku. Wcześniej grał m.in. w barwach Piasta Gliwice (król strzelców ekstraklasy sezonu 2014/15) i krótko we włoskim Carpi. W reprezentacji Polski rozegrał trzy mecze.

Jak przypomniał dzisiaj duński klub, Wilczek był Piłkarzem Roku w Broendby IF w 2018 i 2019. Rozegrał łącznie 163 mecze i zdobył 93 bramki, licząc wszystkie rozgrywki.

W obecnym sezonie duńskiej ligi Wilczek strzelił 17 goli w 18 spotkaniach.

Goeztepe w tabeli tureckiej ekstraklasy zajmuje ósme miejsce. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama