Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Od jutra w UK jeszcze cieplej. W Londynie nawet 27 st. C

Od jutra w UK jeszcze cieplej. W Londynie nawet 27 st. C
Londyńczycy chętnie zażywają kąpieli słonecznych w otoczeniu przyrody. (Fot. Getty Images)
Jeśli nagły wzrost temperatur w Wielkiej Brytanii już dał się komukolwiek we znaki, lepiej przygotować się na kolejne słoneczne dni - informuje dziś serwis Metro.co.uk. Brytyjscy synoptycy ostrzegają, że słupki rtęci będą pokazywać coraz wyższe wartości, a kolejny wzrost czeka nas już jutro.
Reklama

Eksperci od pogody szacują, że już jutro w brytyjskiej stolicy czeka nas 26 st. C. Jeśli prognoza się sprawdzi, na Wyspach padnie kolejny rekord, ponieważ do tej pory najwyższą odnotowaną w wielkanocną niedzielę temperaturą było 23,5 st. C.

Kolejne ocieplenie czeka nas pojutrze w poniedziałek, kiedy to prognostycy spodziewają się 27 st. C. Dotychczasowy rekord wynosi 24 stopnie.

Poniedziałek przyniesie jednak również odrobinę deszczu - szacuje się, że w ciągu dnia pojawi się niewielkie zachmurzenie, które obejmie głównie południowe części kraju.

Za wzrost temperatur na Wyspach odpowiada front ciepłego powietrza znad Turcji. Według obecnych prognoz, jutro i pojutrze w Wielkiej Brytanii będzie cieplej niż w Maroku (19 st. C) czy na Ibizie (16 st. C).

 

  Komentarze


  • Drakus
   20 kwietnia, 19:36

   Oczywiście Wszyscy to wiedzą, ale nikt nie napisał że to skutek zmian klimatycznych spowodowanych silnym zanieczyszczeniem atmosfery. Tu widzimy jak szybko te zmiany zachodzą. Za dwa lata +30 w Londynie. Czy to jest grożne dla Nas?, jeżeli odczuwamy je to nie jest dobrze i można o tym przynajmniej pogadać. Czas postawić na jakąś zieloną kartę. W Sercu każdy czuje że nie można odwracać głowy od tematu, ale chwilowo Ludzie nie boją się tych zmian i olewają je. Co powinien zrobić w tej sytuacji Homo-sapiens?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama