Menu

Od Nowego Roku Polacy przechodzą na dietę

Od Nowego Roku Polacy przechodzą na dietę
W noworocznych planach widać rosnącą świadomość, że na dobrą formę trzeba zapracować. (Fot. Getty Images)
Jedna trzecia Polaków deklaruje, że robi postanowienia noworoczne. Tradycyjnie Nowy Rok zaczynamy od zdrowej diety, aktywności fizycznej i rzucania palenia.
Reklama

Więcej się ruszać i zdrowiej jeść – to podstawowe postanowienia Polaków. Aż jedna trzecia deklaruje, że rok 2019 zacznie od rachunku sumienia i wkroczy w Nowy Rok z myślą o "zdrowszym ja".

Wśród osób, które poczynią noworoczne postanowienia, aż 28 proc. zamierza więcej się ruszać, 26 proc. chce rzucić palenie, 23 proc. planuje zadbać o zdrowsze jedzenie, a 18 proc. chce schudnąć – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie LightBox.

20 proc. kobiet planujących noworoczne postanowienia zamierza w 2019 roku schudnąć. Taki sam cel stawia sobie 15 proc. mężczyzn, mimo że według ostatnich szacunków nadmierną masę ciała ma w Polsce ponad 60 proc. panów i wyraźnie mniej, bo ok. 50 proc. pań.

"To dobrze, że dla Polaków ważne staje się właściwe odżywianie, bo jest ono podstawą zdrowia na długie lata. Szczególnie cieszy rosnąca świadomość roli zdrowego odżywiania u mężczyzn" – zauważa dietetyk Małgorzata Chylewska. "Jeśli połączymy to z aktywnością fizyczną, jest szansa, że statystyki otyłości i chorób cywilizacyjnych przestaną rosnąć. Oby tylko postanowienia noworoczne przełożyły się na faktyczną zmianę nawyków – dodaje.

W noworocznych planach widać rosnącą świadomość, że na dobrą formę trzeba zapracować. Wśród osób, które zrobią postanowienia noworoczne, aż 33 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet zamierza w przyszłym roku więcej się ruszać. Jednocześnie 29 proc. panów i 24 proc. pań chce rzucić palenie. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama