Menu

Ochroniarz Camerona zostawił broń w toalecie samolotu

Ochroniarz Camerona zostawił broń w toalecie samolotu
Wraz z pistoletem w toalecie pozostawione były także paszporty - Camerona i jego ochroniarza. (Fot. Getty Images)
Ochroniarz byłego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona zostawił w toalecie w samolocie naładowany pistolet - podał dzisiaj dziennik 'Daily Mail'. Ochroniarz został zawieszony, a policja wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia zdarzenia.
Reklama

Do incydentu doszło w poniedziałek podczas lotu linii British Airways z Nowego Jorku do Londynu. Broń - prawdopodobnie pistolet Glock 17 kaliber 9 mm - znalazł w toalecie jeden z pasażerów, który oddał ją obsłudze samolotu. Według  "The Sun", wraz z pistoletem w toalecie pozostawione były także paszporty - Camerona i jego ochroniarza.

"Wiemy o incydencie podczas lotu do Wielkiej Brytanii w dniu 3 lutego i od tego czasu funkcjonariusz, którego to dotyczy, został odsunięty ze stanowiska operacyjnego. Traktujemy tę sprawę niezwykle poważnie i prowadzone jest wewnętrzne dochodzenie" - oświadczyła Metropolitan Police.

Davidowi Cameronowi, jak każdemu byłemu premierowi po zakończeniu urzędowania, przysługuje ochrona osobista.

Do incydentu doszło w poniedziałek podczas lotu linii British Airways z Nowego Jorku do Londynu. (Fot. Getty Images)

"Utrata jakiegokolwiek sprzętu, nie mówiąc już o pistolecie Glock 17, który jest śmiercionośną bronią, jest wykroczeniem dyscyplinarnym" - przekazał stacji BBC Dai Davis, były szef jednostki policji metropolitalnej odpowiadającej za ochronę VIP-ów. I dodał: "Jestem naprawdę zdziwiony, że w tak małym pomieszczeniu, jak toaleta w samolocie, mogło się to zdarzyć".

Cameron był premierem z ramienia Partii Konserwatywnej od maja 2010 r. do lipca 2016 r., gdy podał się do dymisji w efekcie przegranego referendum w sprawie dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Dwa miesiące później zrezygnował także z mandatu poselskiego i wycofał się z polityki.

  Komentarze
  • Eko
   5 lutego, 18:03

   Zgadnijcie kto płaci za jego ochronę?

  • Jorys Bohnson
   5 lutego, 22:00

   Jaki premier, tacy ochraniarze

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama