Menu

Obowiązkowa rejestracja dronów lub £1 000 kary

Obowiązkowa rejestracja dronów lub £1 000 kary
Właściciele dronów przejdą też internetowy test, który sprawdzi, czy bezpiecznie korzystają z urządzenia. (Fot. Getty Images)
Piloci dronów w Wielkiej Brytanii muszą do końca listopada br. zarejestrować swoje dane w urzędzie lotnictwa cywilnego (Civil Aviation Authority - CAA). Jeśli tego nie zrobią, grozi im nawet 1 000 funtów kary - informuje BBC.
Reklama

Wymóg rejestracji obejmuje właścicieli dronów lub modeli samolotów o masie większej niż 250 gramów.

Jednocześnie CAA uruchomił usługę, która - jak ma nadzieję - połączy właścicieli z zagubionymi dronami. Z danych organizacji wynika bowiem, że jedna czwarta właścicieli straciła z oczu swojego bezzałogowca i nigdy go nie odzyskała.

Każdy, kto zarejestruje drona, uzyska dostęp do usługi, która nada urządzeniu unikalny kod identyfikacyjny. Również piloci, którzy zgubią swoją własność, będą mogli zarejestrować ten fakt za pośrednictwem strony CAA.

Jedna czwarta właścicieli straciła z oczu swojego bezzałogowca i nigdy go nie odzyskała. (Fot. Getty Images)

Z kolei każdy, kto znajdzie drona posiadającego numer identyfikacyjny, będzie mógł sprawdzić go na stronie i poinformować właściciela, że maszyna ​​została zlokalizowana.

Rejestracja jednostki ważącej od 250 g do 20 kg kosztuje 9 funtów rocznie. Zarejestrowani właściciele dronów (muszą mieć ukończone 18 lat) przejdą też internetowy test, który sprawdzi, czy bezpiecznie korzystają z urządzenia.

Nie wszyscy muszą się jednak zarejestrować do 30 listopada. Z takiego obowiązku zwolniono członków pięciu stowarzyszeń: The UK Drone Association (Arpas UK), British Model Flying Association, Scottish Aeromodellers' Association, Large Model Association i FPV UK.

Czytaj więcej:

Gatwick: Samolot prawie zderzył się z dronem

Aresztowano dwóch ekologów z dronami na Heathrow

Do polskich miast wlecą roboty

  Komentarze
  • Dron_man
   6 listopada 2019, 22:26

   Ja już ,szybko i łatwo polecam zrobić (zapłacić)przed lataniem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama