Menu

Nożownik z Nicei to Tunezyjczyk, który najpierw był na Lampedusie

Nożownik z Nicei to Tunezyjczyk, który najpierw był na Lampedusie
Do dramatycznych wydarzeń doszło w bazylice Notre Dame w Nicei. (Fot. Getty Images)
Nożownik, który wczoraj rano w bazylice Notre Dame w Nicei odciął kobiecie głowę i śmiertelnie zranił kościelnego oraz inną kobietę, to 21-Tunezyjczyk. Pod koniec września przypłynął z migrantami na włoską wyspę Lampedusa - podały włoskie służby.
Reklama

Według tych źródeł, do Włoch dotarł on 20 września, a 9 października został przewieziony do ośrodka dla migrantów w Bari w Apulii po obowiązkowej kwarantannie, na jaką kierowani są wszyscy przybysze schodzący z łodzi.

Obecnie włoskie służby specjalne rekonstruują kolejne etapy pobytu Tunezyjczyka we Włoszech oraz ustalają, w jakich okolicznościach i dlaczego opuścił on ośrodek w Bari.

Jak podała agencja AFP, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa, Tunezyjczyk nazywa się Brahim Aoussaoui. Źródła policyjne twierdzą z kolei, że trwa jego identyfikacja.

Sprawca odciął kobiecie głowę i śmiertelnie zranił 35-letniego kościelnego świątyni. Druga poważnie ranna kobieta uciekła do pobliskiej kawiarni i po kilku minutach zmarła.

Sprawca, który wiele razy wykrzykiwał "Allahu Akbar" (Bóg jest wielki), został postrzelony przez policję, zatrzymany i przewieziony do szpitala. 

Czytaj więcej:

Francja: Sceptycyzm wobec możliwości walki z islamizmem

Atak terrorystyczny w Nicei. Kobiecie ścięto głowę

Francja: Policja zastrzeliła uzbrojonego mężczyznę, który groził przechodniom

  Komentarze
  • T1
   30 października 2020, 11:49

   Dajcie spokoj im wolno wszystko

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama