Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowe emoji zaprezentują osoby z niepełnosprawnościami

Nowe emoji zaprezentują osoby z niepełnosprawnościami
Wśród nowych "emotek", które pojawią się jesienią, znajdą się m.in. takie. (Fot. Apple/Google)
Z okazji obchodzonego wczoraj Światowego Dnia Emoji Apple i Google zaprezentowały nowe ikony, które firmy udostępnią na jesieni. Wśród projektów znalazły się przedstawienia osób z niepełnosprawnościami, m.in. niewidomych, niedosłyszących czy poruszających się na wózkach.
Reklama

Wśród nowych ikon znalazło się wiele dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia. Są to m.in. pies przewodnik, mężczyzna i kobieta poruszający się z białą laską, mężczyzna i kobieta używający języka migowego, ucho z aparatem słuchowym, mężczyzna i kobieta na różnych typach wózków inwalidzkich, proteza ręki oraz proteza nogi - wymienił serwis BBC.

"Nowe opcje pomogą wypełnić znaczącą lukę w obecnej klawiaturze emoji" - wskazał przedstawiciel firmy Apple. "Celebracja różnorodności we wszystkich formach jest nieodłączna od naszych wartości" - dodał.

W innych kategoriach dodane zostaną: zwierzęta (leniwiec, orangutan, skunks i flaming), artykuły spożywcze (czosnek, wafel, falafel, masło, kostka lodu), przedmioty (spadochron, jo-jo, latawiec) czy ubrania (kamizelka odblaskowa i strój kąpielowy). Dodatkowo na jesieni pojawi się też obrazek ziewającej twarzy oraz możliwość zmiany koloru skóry w ikonce trzymania się za ręce.

W sumie wcozraj ogłoszono ok. 20 ikon, a przy premierze jesienią ma pojawić się ich jeszcze więcej. Będą dostępne zarówno w systemie iOS, jaki i na Androidzie. Projekty zostały zatwierdzone przez konsorcjum Unicode, które dopuszcza do obiegu nowe formy ikon. W ramach standardu Unicode, znakom graficznym przydziela się uniwersalne numery kodowe. Unicode obejmuje wszystkie znaki graficznie, w tym litery, symbole techniczne czy emoji.

Światowi Dzień Emoji obchodzony jest co roku 17 lipca. Data ta została wybrana, ponieważ znaki emoji reprezentujące kalendarz w systemach firm Apple, Google, Samsung, JoyPixels czy Mozilla pokazują konkretnie ten dzień roku - informuje oficjalna strona święta.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama