Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nowa minister zdrowia obiecuje wizyty u GP tego samego dnia

Nowa minister zdrowia obiecuje wizyty u GP tego samego dnia
Czy nowej minister uda się rozwiązać kryzys w angielskiej służbie zdrowia? (Fot. Getty Images)
Minister zdrowia Therese Coffey - podczas składania uroczystej przysięgi - obiecała poprawić dostęp mieszkańców Wysp do lekarzy GP. Polityk obiecała m.in. możliwość zobaczenia się z lekarzami tego samego dnia.
Reklama
Reklama

Nowa szefowa brytyjskiego resortu zdrowia przekazała, że zamierza "przeprowadzić rewolucję" w sposobie funkcjonowania lekarzy pierwszego kontaktu i ułatwić do nich dostęp. 

Praktyki GP będą zmuszone m.in. do zatrudnienia dodatkowego personelu, aby lepiej radzić sobie z rzeczywistym popytem na usługi zdrowotne. Dodatkowo, aby odciążyć przychodnie, dodatkowe uprawnienia otrzymają także farmaceuci. Będą oni mogli m.in. wystawiać dokumenty medyczne czy przepisywać leki dostępne na receptę.

Sami lekarze GP jednogłośnie skrytykowali propozycje i ocenili, że "będą one miały minimalny wpływ na jakość usług i polepszenie dostępności". Zwrócili uwagę, iż Brytyjczycy są sfrustrowani brakiem dostępu do usług medycznych pierwszego kontaktu, a ich powodem jest niewystarczająca liczba lekarzy.

"Położę duży nacisk na potrzeby pacjentów. Ich priorytet to mój priorytet" - zapewniła minister Therese Coffey.

Polityk zapewniła także, że zamierza skrócić czas oczekiwania na leczenie. "Nikt nie będzie już czekał dłużej niż 2 tygodnie na zabieg" - wskazała.

Media oceniają jednak, że obietnice minister nie są oficjalnymi celami NHS, co oznacza, że nie ma jasnych oczekiwań dotyczących poprawy dostępu do leczenia. 

Czytaj więcej:

Prywatne szpitale w UK "zarabiają krocie" w związku z kryzysem w NHS

Londyńczycy odwiedzali dentystów w ramach NHS najrzadziej w ciągu ostatnich 2 lat

  Komentarze
  • Wiesław Kapusta
   22 września, 19:55

   Ja mam zawsze tego samego dnia bo mowie ze oddychać nie mogłem cała noc i ledwo przeżyłem i serce mie chyba boli dusi mie co, i trza mie zbadać

  • Czytelnik
   22 września, 22:02

   Brawo Pani minister clay personnel GP nalezy napoczontek wyslac do Szkoly

  • Olek
   23 września, 02:08

   Cytuje "Nowa minister zdrowia obiecuje wizyty u GP tego samego dnia" i odpowiadam ze z tym nigdy nie bylo problemu, ale doprosic sie o USG TOMOGRAF lub u specjalisty to sie dalej musisz bujac od 2 tygodni do 2 miesiecy .... TAK WIEC SCIEMA GON I SCIEME !!! NHS UPADLO

  • Adas
   23 września, 06:52

   No super !
   Mam czekac 3miesiace na wizyte u specjalisty 😡😡😡
   Bol w plecach jest potezny, ale oni Maja to w gdzies

  • Znajomy
   23 września, 21:40

   Do Adaś od razu widać że u specjalisty raczej chyba w UK nigdy nie byłeś bo dostanie się do specjalisty graniczy z cudem i to nawet prywatnie,nie mówię tutaj o polskich lekarzach w UK, po drugie artykuł mówi o GP, czyli lekarzu 1 kontaktu , czyli tzw. pielęgniarce ćwiczącej lub udającej lekarza.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2022
  GBP 5.4331 złEUR 4.8637 złUSD 5.0328 złCHF 5.1200 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama