Menu

Nowa krótka trasa easyJet w UK to "marnotrawstwo"

Nowa krótka trasa easyJet w UK to "marnotrawstwo"
easyJet: "Latamy w taki sposób, aby uniknąć niepotrzebnego zużycia paliwa". (Fot. Getty Images)
Na brytyjskiego przewoźnika easyJet spadła lawina krytyki po tym, jak właśnie ogłosił nowe najkrótsze połączenie lotnicze w Wielkiej Brytanii. Naukowcy zajmujący się klimatem określili je jako 'bezcelowe marnotrawstwo' - informuje 'The Independent'.
Reklama

Chodzi o 250-milowe połączenie z Birmingham do Edynburga, które - od jednej bramki do drugiej - potrwa w sumie ok. 70 minut.

Lot krajowy największego brytyjskiego przewoźnika będzie działać 13 razy w tygodniu, a pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 29 marca 2020 r. Nowym połączeniem będzie podróżować ok. 500 pasażerów dziennie.

Jednak klimatolodzy ostro skrytykowali "nowość" easyJet. "Mamy budżet węglowy. Jednym z wielkich wyzwań stulecia będzie sposób przydzielenia ograniczonego budżetu na emisję CO2 do niezwykle ważnych gałęzi przemysłu, które nie mogą bez tego działać" - podkreśla dr Doug Parr, główny naukowiec Greenpeace UK.

250-milowe połączenie z Birmingham do Edynburga potrwa ok. 70 minut. (Fot. Getty Images)

"Znaczna część tego budżetu pójdzie na niepotrzebne marnotrawstwo węgla, takie jak loty z Birmingham do Edynburga" - dodaje ekspert, cytowany przez "The Independent".

Jak na te zarzuty zareagował brytyjski przewoźnik? "Zmiana klimatu to problem, z którym wszyscy musimy się zmierzyć, a easyJet podejmuje już własne działania" - podkreślił rzecznik linii.

"Dysponujemy nowoczesnymi samolotami, latamy w taki sposób, aby uniknąć niepotrzebnego zużycia paliwa i latamy samolotami pełnymi pasażerów" - dodał.

Tymczasem holenderska linia lotnicza KLM ogłosiła niedawno, że ​​w trosce o środowisko zastępuje jeden ze swoich codziennych lotów między lotniskiem Amsterdam Schiphol a Brukselą szybkim pociągiem. 

Czytaj także:

Kate i William "polecieli pustym pasażerskim samolotem"

"Ekologiczni" Harry i Meghan polecieli na Ibizę prywatnym odrzutowcem

Elektryczne samoloty easyJet coraz bliżej

  Komentarze
  • Rupert
   21 września 2019, 16:04

   Tym "naukowcom" proponuje zaprzestac spozywania baked beans zeby produkowali mniej gazow przez co skuteczniej chronili klimat.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama