Menu

Norwegian poleci ze Szczecina do Kopenhagi

Norwegian poleci ze Szczecina do Kopenhagi
Linie lotnicze Norwegian zamierzają rozwijać swoją siatkę połączeń z Pomorza Zachodniego. (Fot. Getty Images)
Linia lotnicza Norwegian ogłosiła uruchomienie trasy ze Szczecina do Kopenhagi. To drugi, po linii SAS, operator na tej trasie. Loty będą się odbywać od kwietnia 2020 r.
Reklama

Linia Norwegian "będąc bardzo zadowoloną ze swoich wyników osiąganych na trasie Oslo–Szczecin–Oslo" ogłosiła uruchomienie od kwietnia 2020 roku trasy ze Szczecina do Kopenhagi – poinformowały służby prasowe lotniska Szczecin-Goleniów

Samolot typu Boeing 737-800, dysponujący 189 miejscami, będzie latać na trasie dwa razy w tygodniu – w środy i w soboty. Loty zaplanowane są na wczesne godziny popołudniowe – wylot z Kopenhagi ma się odbywać o 13:30 w środy i 13:50 w soboty. Ze Szczecina natomiast loty odbywać się będą o 15:15 w środy i 15:30 w soboty. Lot na tej trasie trwa około godziny.

Między Szczecinem a Kopenhagą od kwietnia br. kursują samoloty linii lotniczej SAS. Połączenia odbywają się pięć razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku.

"Sądzimy, że uruchamiane w niedługim czasie połączenie linii Norwegian z Kopenhagą jeszcze bardziej uatrakcyjni Szczecin i całe Pomorze Zachodnie dla klientów skandynawskich, którzy wręcz uwielbiają kilkudniowe wyjazdy turystyczne, wpisując się w strategię rozwoju tego typu usług na terenie naszego regionu" – przekazał prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin–Goleniów Maciej Dziadosz.

Dodał, że "z ogłoszenia tego połączenia może szczególnie cieszyć się branża turystyczna dla której Duńczycy są jednymi z najczęściej korzystających z ich usług klientami, a to połączenie znacznie skróci czas dotarcia do Szczecina, czy regionu Pomorza Zachodniego".

Czytaj więcej:

Wizz Air zaczął latać z Mazur do Bremy

Wizz Air z nowymi połączeniami do Izraela, Norwegii i na Ukrainę

LOT będzie woził rybki akwariowe ze Sri Lanki

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.10.2020
  GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama