Menu

Nieudany skok norweskiego tyczkarza stał się hitem internetu

Nieudany skok norweskiego tyczkarza stał się hitem internetu
Tylko na jednym portalu ilość odsłon przekroczyła 14 milionów; i "dalej rośnie jak śnieżna kula". (Fot. Getty Images)
Norweski tyczkarz Sondre Guttormsen umieścił w mediach społecznościowych film z nieudanego skoku, w którym nawet nie osiąga wysokości poprzeczki. Ku jego zdumieniu, w tydzień nagranie przekroczyło 14 milionów odsłon i stało się hitem internetu.
Reklama

"W czasie epidemii koronawirusa, kiedy siedzimy w domach i nie możemy normalnie trenować, wszyscy korzystamy z internetu więcej niż zwykle. Pewnej nocy, kiedy nie mogłem spać, z nudów wrzuciłem kilkusekundowy filmik z mityngu w Los Angeles w 2018 roku i mojej bardzo nieudanej próby" - przekazał 20-letni tyczkarz dziennikowi "Aftenposten".

Na drugi dzień, podczas sprawdzania wiadomości w internecie zauważył, że film rozprzestrzenia się z taką szybkością, że - jak stwierdził - "jest to chorobliwe".

W wywiadzie telewizyjnym podkreślił z kolei, że niesłychane jest to, że tak wyjątkową popularność uzyskała jedna z jego najgorszych prób w karierze. "Nawet nie dochodzę do poprzeczki i aby nie spaść na plecy schodzę z tyczki jak małpa z dzidy. Widocznie ludzi najbardziej śmieszą niepowodzenia innych" - zauważył.

"Aftenposten" obliczył, że w tym tygodniu ilość odsłon przekroczyła 14 milionów tylko na jednym portalu, a na innym osiągnęła 2,5 miliona i "dalej rośnie jak śnieżna kula".

Norweg mieszka obecnie w USA, gdzie trenuje i studiuje psychologię na kalifornijskim uniwersytecie UCLA w Los Angeles. Jak tylko wybuchła epidemia koronawirusa, wrócił do norweskiego Ski, gdzie mieszkają rodzice, aby przygotowywać się do igrzysk w Tokio. Kiedy te zostały odwołane, najpierw się zmartwił, a później stwierdził, że w jego przypadku czas gra na korzyść, ponieważ lepiej się do niej przygotuje.

"Jestem w takim wieku, że dopiero się rozwijam, tak więc każdy miesiąc treningów daje mi większe szanse" - przyznał mistrz i rekordzista Norwegii (5,80).

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama