Menu

Niemcy rozważają rozszerzenie kontroli na granicy z Polską

Niemcy rozważają rozszerzenie kontroli na granicy z Polską
Obostrzenia obowiązują już na wjazdach do Niemiec z Austrii, Francji, Szwajcarii, Luksemburga i Danii. (Fot. Getty Images)
Szef MSW Horst Seehofer zaproponował, żeby wjazd do Niemiec był możliwy tylko dla tych obywateli Polski, Czech, Belgii i Holandii, którzy przedstawią ważny, np. zawodowy cel podróży - poinformował magazyn 'Der Spiegel'.
Reklama

Propozycja szefa MSW ma zostać rozpatrzona w poniedziałek podczas specjalnego posiedzenia gabinetu Angeli Merkel, które będzie poświęcone wyłącznie środkom zapobiegającym dalsze rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19 na terenie RFN.

Obostrzenia, które Seehofer chce wprowadzić na granicach z kolejnymi czterema państwami, w tym z Polską, od 16 marca obowiązują już na wjazdach do Niemiec z Austrii, Francji, Szwajcarii, Luksemburga i Danii. Na tamtejszych przejściach granicznych cofnięto już 60 tys. osób, które nie posiadały ważnego celu podróży do RFN.

Propozycja Seehofera spotkała się m.in. z krytyką Komisji Europejskiej. (Fot. Getty Images)

Dodatkowo, każda osoba przybywająca do Niemiec drogą lotniczą będzie musiała poddać się 14-dniowej kwarantannie - poinformował "Der Spiegel", powołując się na kręgi rządowe.

Pomimo obowiązujących już kontroli i utrudnień granicznych, do Niemiec każdego dnia wjeżdża ok. 20 tys. osób - wynika z informacji magazynu.

Propozycja Seehofera spotkała się z krytyką Komisji Europejskiej oraz władz największego niemieckiego landu Nadrenii Północnej-Westfalii - dodał "Der Spiegel".

Czytaj więcej:

Niemcy walczą o Polaków. Oferują 65 euro dodatku dziennie

Ambasador RP w Niemczech: Dodatki dla Polaków lepsze od wyłączenia ich spod kwarantanny

Niemcy robią wyjątek dla absolwentów polskich uczelni medycznych

Niemcy: Zdarza się, że pracodawcy zwalniają polskich pracowników

Niemcy są na początku epidemii. "Nie możemy teraz odpuścić"

  Komentarze
  • Bruner
   3 kwietnia, 17:44

   Myśle ze mozna brac przykład z kraju gdzie połowa jest chorych na korone i ćwierć juz umarła. Niemcy sie znają na regulowaniu liczby ludnosci jak nikt inny w europie

  • A k
   3 kwietnia, 18:34

   Aaaa... To tak jak Trump nie pozwolił lądować samolotom z Europy za wyjątkiem tych z Anglii. Ostatnie kretyństwo! Mam nadzieję, że nasi zaostrza restrykce dla przybywających z Niemiec.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama