Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Strajk pracowników w czterech magazynach Amazona

Niemcy: Strajk pracowników w czterech magazynach Amazona
Związkowcy: "Amazon wywiera nacisk na swoich pracowników poprzez stresującą pracę i środki nadzoru". (Fot. Getty Images)
Pracownicy czterech niemieckich centrów wysyłkowych Amazona rozpoczęli wczoraj strajk. Domagają się podniesienia wynagrodzeń i poprawy warunków pracy. To część długoterminowej kampanii prowadzonej przez związek zawodowy Verdi - podała agencja Reutera.
Reklama

Do strajku przystąpili pracownicy magazynów Amazona w Koblencji w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, a także w Bad Hersfeld w Hesji oraz w miastach Rheinberg i Wern w Nadrenii Północnej-Westfalii. W części centrów wysyłkowych protesty potrwają do czwartku. Verdi nie wyklucza, że pracownicy z innych magazynów dołączą do strajku w czasie świąt wielkanocnych.

Jak przypomina agencja, związek od 2013 r. zorganizował liczne strajki w placówkach Amazona, by wymusić podwyżki dla pracowników w zgodzie z porozumieniami zbiorowymi, obowiązującymi w niemieckiej branży sprzedaży detalicznej i wysyłkowej. W wydanym wczoraj oświadczeniu przedstawicielka zarządu Verdiego, Stefanie Nutzenberger napisała, że protestujący "chcą położyć kres arbitralności, z jaką spółka Amazon wywiera nacisk na swoich pracowników poprzez stresującą pracę i środki nadzoru".

Koncern Jeffa Bezosa konsekwentnie sprzeciwia się postulatom związku. Rzeczniczka Amazona przekazała Reuterowi, że frekwencja w strajku w całych Niemczech jest bardzo ograniczona i nie opóźni on dostaw do klientów. Podkreśliła, że firma nie zawarła porozumienia zbiorowego, ale jej stawki są jednymi z wyższych wypłacanych pracownikom zatrudnianym na podobnych stanowiskach.

Niemcy są dla Amazona największym rynkiem po Stanach Zjednoczonych. Działa tam 12 centrów dostawczych.

 

  Komentarze


  • E U
   16 kwietnia, 12:52

   Jak są jednymi z wyższych wypłacanych pracownikom na tych stanowiskach to po co strajkuja?

  • Do E U
   16 kwietnia, 15:04

   Bo to stwierdzila rzeczniczka Amazonu a nie strajkujacy ..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama