Menu

Niemcy: Po raz pierwszy od ok. 10 lat spadła liczba ludności

Niemcy: Po raz pierwszy od ok. 10 lat spadła liczba ludności
Statystycy uważają, że mniejsza liczba ludności to efekt pandemii koronawirusa i mniejszej imigracji, która z tego wynika. (Fot. Getty Images)
W pierwszej połowie 2020 r. liczba ludności Niemiec nieznacznie obniżyła się po raz pierwszy od około 10 lat. Pod koniec czerwca br. kraj liczył 83,1 mln mieszkańców - poinformował Federalny Urząd Statystyczny, na którego dane powołuje się 'Spiegel'.
Reklama

Populacja spadła o około 40 000 osób - co odpowiada 0,05 proc. ludności Niemiec. Ostatni raz spadek liczby ludności odnotowano w drugiej połowie 2010 roku.

Statystycy przypisują to głównie zmniejszonej imigracji z powodu pandemii koronawirusa. Liczba mieszkańców Niemiec stale rosła od 2011 r. W drugiej połowie 2015 r. odnotowano najsilniejszy wzrost w ciągu dekady - o 0,9 proc. - ze względu na wysoki poziom imigracji.

Jak przekazał Federalny Urząd Statystyczny, gwałtowny spadek imigracji obserwowany jest od marca br. Według wstępnych danych w pierwszej połowie 2020 roku do Niemiec przybyło około 74 000 osób. To o blisko połowę mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W tym samym czasie liczba zgonów przekroczyła w Niemczech liczbę urodzeń o 112 tys. Zmniejszona imigracja nie była w stanie zrekompensować deficytu urodzeń.

Czytaj więcej:

Niemcy: Władze Berlina rozważają ograniczenia w spożywaniu alkoholu

Niemcy: Surowsze zasady w walce z koronawirusem

Niemcy: Ponad 4,1 tys. nowych zakażeń koronawirusem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama