Menu

Niemcy: Obowiązkowe testy przy wjeździe do kraju

Niemcy: Obowiązkowe testy przy wjeździe do kraju
Obowiązek ten ma dotyczyć wszystkich, niezależnie od tego, czy przyjeżdżają samolotem, pociągiem czy samochodem. (Fot. Getty Images)
Od 1 sierpnia wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec są zobowiązane do posiadania dowodu szczepienia, nabytej odporności lub testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem - poinformowała zastępczyni rzecznika rządu w Berlinie Ulrike Demmer.
Reklama
Reklama

Rząd RFN przyjął "rozporządzenie przedstawione przez federalne ministerstwo zdrowia", by ograniczyć falę zakażeń - oznajmiła rzeczniczka.

Od niedzieli wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Taki wymóg istnieje już w odniesieniu do wszystkich pasażerów linii lotniczych.

W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu.

Ponadto, będą tylko dwie zamiast trzech kategorii klasyfikacji obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji: obszary wysokiego ryzyka oraz te, na których występują nowe, budzące obawy warianty koronawirusa. O zaklasyfikowaniu regionu do obszaru wysokiego ryzyka wspólnie decydują resorty zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać na portalu internetowym rządu swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej.

Czytaj więcej:

Niemcy: Wielkie sieci handlowe proszą klientów o szczepienie się przeciwko Covid-19

Niemcy: Młodzi ludzie "najbardziej przyczyniają się" do rosnącej liczby zakażeń

Niemcy: Doradca Merkel ostrzega przed "ograniczeniami dla niezaszczepionych"

WHO: Delta już w 124 krajach. Atakuje głównie niezaszczepione osoby

Niemcy: Ekspert ostrzega przed czwartą falą zakażeń i powrotem restrykcji

Kolejne kraje odradzają wyjazdy do Hiszpanii. Powodem Delta

  Komentarze
  • Nic
   31 lipca, 08:48

   Hahahahaha ciąg dalszy cyrku.Ludzie budźcie się z letargu.

  • Tomek
   31 lipca, 09:50

   Idioci...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama