Menu

Niemcy: Niewiele czasu zostało na umowę między UK a UE

Niemcy: Niewiele czasu zostało na umowę między UK a UE
Czy istnieje jeszcze szansa na porozumienie UK z UE? Oceny są ostrożne... (Fot. Getty Images)
Niemcy są przekonane, że zawarcie porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską jest nadal możliwe, ale zostało na to niewiele czasu. 'Londyn musi pójść na ustępstwa w rozmowach' - ocenił wczoraj rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.
Reklama

Główny negocjator UE ds. Brexitu Michel Barnier oznajmił wcześniej, że negocjacje w sprawie przyszłych stosunków są trudne i odmówił komentarza w sprawie doniesień, że Wielka Brytania planuje ustawodawstwo w celu zastąpienia części umowy rozwodowej - zauważa agencja Reutera.

Barnier ocenił, że Wielka Brytania nie prowadzi konstruktywnych rozmów w sprawie jej relacji z Unią po Brexicie. Powiedział, że jedną z nierozstrzygniętych kwestii spornych jest rybołówstwo, a Wielka Brytania nie oferuje żadnych wiarygodnych gwarancji dotyczących otwartej i uczciwej konkurencji w relacjach z Unią po roku 2020.

Okres przejściowy dla Wielkiej Brytanii zakończy się za 4 miesiące i 10 dni, aby dać czas na zatwierdzenie tekstu porozumienia przez Radę UE i Parlament Europejski, powinno więc zostać wypracowane najpóźniej do końca października.

Sfinalizowanie umowy musi nastąpić odpowiednio wcześniej również po to, by dać czas ekspertom prawnym na jej zatwierdzenie, a tłumaczom na przełożenie jej na wszystkie języki UE.

Czytaj więcej:

Barnier o Brexicie: Brak woli kompromisu ze strony UK

Wielka Brytania "nie ugnie się" w negocjacjach ws. Brexitu

Von der Leyen: Ufam, że rząd brytyjski wdroży zapisy ws. granicy irlandzkiej

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości