Menu

Niemcy: Kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem

Niemcy: Kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem
W Berlinie w miejscach publicznych może się spotykać maksymalnie dziesięć osób. (Fot. Getty Images)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premierzy krajów związkowych uzgodnili jednolite zasady dla miast i regionów o dużej liczbie zakażeń koronawirusem. Zaostrzeniu środków w walce z pandemią jest konieczne w związku z rosnącą liczbą infekcji.
Reklama

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 7 334 nowe zakażenia koronawirusem - poinformował dzisiaj rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). To największy dobowy przyrost od początku pandemii. Zmarły 24 kolejne osoby.

W sumie od początku pandemii w Niemczech potwierdzono 348 557 przypadków koronawirusa. Zmarły w tym kraju 9734 osoby.

Największy wzrost nowych przypadków koronawirusa notowany jest obecnie w Berlinie, Bremie i Hamburgu. Wyższe od średniej liczby zakażeń są także w Nadrenii Północnej-Westfalii, Bawarii i Hesji.

W ostatnich tygodniach w Niemczech liczba infekcji gwałtownie rośnie. W tej sytuacji władze zdecydowały się wprowadzić nowe restrykcje, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obostrzenia dotyczą miast i regionów, gdzie nowych infekcji jest najwięcej. 

"Musimy to zatrzymać. W przeciwnym razie nic dobrego z tego nie wyniknie" - stwierdziła kanclerz Angela Merkel po naradzie z szefami rządów krajów związkowych RFN.

"Jestem przekonana, że to, co teraz zrobimy, zdecyduje o tym, jak wyjdziemy z tej pandemii" - podkreśliła.

Nowe przepisy obejmują rozszerzenie wymogu noszenia maseczek, ograniczenie liczby gości na prywatnych uroczystościach, ograniczenia kontaktów w miejscach publicznych oraz ograniczenia działalności lokali gastronomicznych.

Nowe ograniczenia kontaktów w rejonach o częstości występowania tygodniowej zapadalności na koronawirusa powyżej 50 zakażeń na 100 000 mieszkańców oznaczają, że w miejscach publicznych może się spotykać maksymalnie dziesięć osób. Tak jest już obecnie w przypadku Berlina.

Jeśli nowe środki nie powstrzymają wzrostu zakażeń, zgromadzenia będą ograniczone nawet do pięciu osób lub członków dwóch gospodarstw domowych.

Od wartości 35 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców, w regionach dotkniętych chorobą będzie obowiązywał w przyszłości wymóg dotyczący posiadania maseczek.

W regionach, w których zapadalność przekroczy próg 50 nowych infekcji na 100 000 tysięcy, będzie wprowadzana godzina policyjna od 23.

Czytaj więcej:

Niemcy: Surowsze zasady w walce z koronawirusem

Niemcy: Ponad 4,1 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Niemcy: Po raz pierwszy od ok. 10 lat spadła liczba ludności

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama