Menu

Niemcy: Cała Polska umieszczona w strefie zagrożenia koronawirusowego

Niemcy: Cała Polska umieszczona w strefie zagrożenia koronawirusowego
Polacy przekraczający niemiecką granicę mogą być poddawani obowiązkowej kwarantannie. (Fot. Getty Images)
W opublikowanym dziś komunikacie koordynujący zwalczanie chorób zakaźnych w Niemczech, Instytut im. Roberta Kocha (RKI) rozszerzył na całą Polskę strefę zagrożenia koronawirusowego, której odwiedzanie pociąga za sobą ewentualność odbycia kwarantanny. Rozporządzenie wejdzie w życie od soboty.
Reklama

Jak donosi m.in. portal Money.pl, od soboty osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec będą musiały mieć negatywny wynik testu na korornawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę, a za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi 25 tys. euro kary. 

Wcześniej do strefy regionów wysokiego ryzyka zaliczano tylko województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie.

Do zagrożonych obszarów dodano również między innymi całe terytorium Szwajcarii wraz z Liechtensteinem oraz część Zjednoczonego Królestwa - bez wyspy Man, Wysp Normandzkich i Gibraltaru.

Strefę ryzyka rozciągnięto teraz też na całą Irlandię, a we Włoszech - poza objętymi nią wcześniej regionami Ligurii i Kampanii - również na regiony Abruzji, Doliny Aosty, Emilii-Romanii, Friuli-Wenecji Julijskiej, Lacjum, Lombardii, Piemontu, Sardynii, Toskanii i Wenecji Euganejskiej oraz na wchodzącą w skład regionu Trydentu-Górnej Adygi autonomiczną prowincję Bolzano.

Na nowej liście obszarów zagrożonych pojawiło się kolejnych pięć krajów związkowych Austrii, gdzie za strefę z niewielkim ryzykiem koronawirusowym uznaje się już tylko Karyntię.

Jedynym terytoriami wycofanymi w czwartek z listy RKI są hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie oraz prowincja Virumaa Wschodnia w Estonii.

Czytaj więcej:

Angela Merkel do Niemców: Zostańcie w domach, z rozwagi i zdrowego rozsądku

Berlińskie jarmarki bożonarodzeniowe prawdopodobnie odbędą się pomimo pandemii

Ekspert: Wirus nie stał się groźniejszy, to ludzie zaczęli go bagatelizować

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama