Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Niemcy: W Berlinie świętowano legalizację marihuany

Niemcy: W Berlinie świętowano legalizację marihuany
Tak Niemcy świętowali legalizację marihuany pod Bramą Brandenburską krótko po północy 1 kwietnia 2024 r. w Berlinie. (Fot. Getty Images)
W nocy z niedzieli na poniedziałek przed Bramą Brandenburską w Berlinie wiele osób świętowało legalizację marihuany w Niemczech. Palenie marihuany jest dozwolone od 1 kwietnia. Każdy, kto ukończył 18 lat, może przechowywać do 50 gramów w domu i mieć przy sobie maksymalnie 25 gramów poza domem.
Reklama
Reklama

Według niemieckich mediów, ostatniej nocy przed Bramą Brandenburską zebrało się około 1 500 osób.

"W końcu możemy się pokazać, nie musimy się już ukrywać" - rzekazał agencji dpa członek niemieckiego stowarzyszenia konopnego (DHV) Henry Plottke przed rozpoczęciem wydarzenia, zorganizowanego przez berliński oddział DHV.

Plottke dodał, że chciano uczcić "nowo zdobyte wolności" poprzez wspólne palenie marihuany. Jako konsument odczuwa on "dużą ulgę", że nie jest już uważany za przestępcę i cieszy się, że legalizacja ułatwi również relacje z policją.

W Poniedziałek Wielkanocny aktywiści w wielu miejscach w Niemczech świętują legalizację marihuany i zapraszają ludzi do wspólnego palenia trawki, brania udziału w dyskusjach i organizowania demonstracji - pisze portal stacji ZDF.

Palenie marihuany jest zabronione na placach zabaw, w szkołach, obiektach sportowych, w tym na stadionach piłkarskich, obiektach dla dzieci i młodzieży oraz w pobliżu tych obiektów.

Czytaj więcej:

Niemcy: Rząd zatwierdził projekt ustawy o legalizacji marihuany

Niemcy: Od 1 kwietnia marihuana stanie się legalna. Będzie też można uprawiać ją w domu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.04.2024
  GBP 5.0192 złEUR 4.2851 złUSD 4.0209 złCHF 4.4047 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama