Menu

Nie żyje Neil Innes. "Siódmy Python" miał 75 lat

Nie żyje Neil Innes. "Siódmy Python" miał 75 lat
Innes w połowie lat 70. związał się z grupą Monty Pythona. (Fot. Getty Images)
Neil Innes, autor piosenek związany m.in. z grupą Monty Pythona, nie żyje - poinformował wczoraj jego agent Nigel Morton. Brytyjski komik i muzyk miał 75 lat, zmarł z przyczyn naturalnych w niedzielę późnym wieczorem.
Reklama

"Z głębokim żalem i w smutku musimy ogłosić, że 29 grudnia 2019 roku zmarł Neil James Innes" - napisała w oświadczeniu rodzina muzyka. Dodała, że "śmierć była niespodziewana".

Innes zasłynął jako członek popularnego w latach 60. zespołu The Bonzo Dog Doo-Dah Band, był współautorem jego przebojów, m.in. "I'm the Urban Spaceman" i "Death Cab for Cutie".

W połowie lat 70. związał się z grupą Monty Pythona. Napisał piosenki do "Monty Pythona i Świętego Graala" z 1975 roku i wystąpił w tym filmie m.in. jako minstrel Sir Robina, którego grał Eric Idle.

Innesa (drugi od lewej) można było oglądać w kilku rolach w "Żywocie Briana". (Fot. Getty Images)

Można go było też oglądać w kilku rolach w "Żywocie Briana" Monty Pythona z 1979 roku i "Jabberwocky" (należącego do grupy Monty Pythona) Terry'ego Gilliama w 1977 roku. Innes występował także z brytyjską grupą komików na scenach w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Bywał nazywany "siódmym Pythonem".

Ściśle współpracował z Idlem. W latach 1975-1976 współtworzył z nim program komediowy "Rutland Weekend Television", a w 1978 r. premierę miał ich film "All You Need Is Cash" (znany również jako "The Rutles"). Innes i Idle zagrali w nim jedne z głównych ról - parodie Johna Lennona i Paula McCartneya. Innes napisał do tego obrazu 21 piosenek w stylu The Beatles.

Czytaj więcej:

John Cleese: "Londyn już nie jest angielskim miastem"

  Komentarze
  • 20002
   1 stycznia, 07:18

   Dlaczego zagnidzone kundle lewackie wasza cenzura przybiera ksztalty onucowe? POtrzebujecie ofiar szczurze odchody?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama