Menu

Nie żyje Marie Fredriksson. Wokalistka Roxette miała 61 lat

Nie żyje Marie Fredriksson. Wokalistka Roxette miała 61 lat
Artystka walczyła z rakiem przez 17 lat. (Fot. Getty Images)
W wieku 61 lat zmarła wokalistka znanej szwedzkiej grupy Roxette, Marie Fredriksson. W 2002 roku zdiagnozowano u niej raka mózgu. O śmierci piosenkarki poinformowała dzisiaj w komunikacie prasowym jej menedżerka, Marie Dimber.
Reklama

Marie Friedriksson w 1986 razem ze swoim przyjacielem Perem Gessle utworzyła zespół Roxette, który po kilku podbił swoimi piosenkami szczyty list przebojów.

W roku 2002 u Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu. Przerwała karierę, by przejść intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie.

W 2004 piosenkarka oświadczyła, że jest już zdrowa. W tym roku również wydała pierwszą solową płytę po angielsku, "The Change". Teksty zawartej na krążku piosenek opowiadają o jej chorobie i uczuciach.

Piosenki Roxette lądowały na szczytach list przebojów na całym świecie. (Fot. Getty Images)

W 2006 roku, z okazji 20-lecia zespołu Roxette, Marie wraz z Perem Gessle wydała płytę z największymi hitami grupy. Rok później wraz z mężem Mikaelem Bolyosem nagrała kolejną anglojęzyczną płytę - "A Family Affair".

Grupa Roxette zyskała popularność dzięki drugiemu studyjnemu albumowi "Look Sharp!", który ukazał się w 1988 roku. Jednak o sukcesie zdecydował przypadek.

Piosenkarka Marie Fredriksson i autor tekstów Per Gessletrafili na światowe listy przebojów dzięki amerykańskiemu studentowi, który przebywał na wymianie w Szwecji. Usłyszał tam piosenki Roxette, a gdy pojechał na święta do USA, zabrał ze sobą płytę tej grupy i podarował ją znajomemu, który pracował w lokalnej stacji radiowej. Dzięki niemu, hity Roxette stały się tak popularne, że jedna z wytwórni postanowiła wydać w Stanach album "Look Sharp!", co pierwotnie nie było planowane.

Marie Fredriksson niedawno wyznała, że największy hit z tamtej płyty, piosenka "The Look", mimo upływu lat porywa tak samo. "To wciąż jeden z moich faworytów, być może najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Teraz wyróżnia się tak samo jak wtedy" - przyznała.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama