Menu

Nie żyje Harry Gregg. Legendarny bramkarz miał 87 lat

Nie żyje Harry Gregg. Legendarny bramkarz miał 87 lat
W barwach Czerwonych Diabłów rozegrał 247 meczów, z czego w 48 zachował czyste konto. (Fot. Getty Images)
W wieku 87 lat zmarł legendarny bramkarz Manchesteru United i Irlandii Północnej Harry Greg. Piłkarz był jednym z bohaterów katastrofy lotniczej w Monachium w 1958 roku, kiedy pomagał ratować swoich kolegów z zespołu.
Reklama

"Zmarł w szpitalu, otoczony rodziną" - poinformowała oficjalna strona fundacji jego imienia.

Do katastrofy lotniczej doszło podczas próby startu z lotniska w Monachium. Śmierć poniosły 44 osoby, w tym ośmiu piłkarzy Manchesteru United, a także kilku pracowników klubu i dziennikarzy.

Gregg został okrzyknięty jednym z bohaterów akcji ratunkowej, bo z narażeniem własnego życia ratował innych pasażerów, w tym małe dziecko. Został później odznaczony orderem państwowym.

Gregg został okrzyknięty jednym z bohaterów akcji ratunkowej po katastrofie lotniczej w Monachium w 1958 r. (Fot. Getty Images)

Zawodnik kontrakt z ManU podpisał kilka miesięcy przed tragedią. Był wówczas najdroższym bramkarzem świata.

W barwach Czerwonych Diabłów rozegrał 247 meczów, z czego w 48 zachował czyste konto. Zdobył dwukrotnie mistrzostwo Anglii (1965, 1967), Puchar Anglii (1963) oraz Tarczę Wspólnoty (1965).

Z powodzeniem występował też w reprezentacji Irlandii Północnej, w której rozegrał 25 meczów. Podczas mistrzostw świata w Szwecji (1958), gdzie jego drużyna odpadła z Francją w ćwierćfinale, otrzymał tzw. Złote Rękawice dla najlepszego bramkarza imprezy. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama