Menu

Nie ma "szybkich odpowiedzi" o powrocie rozgrywek Premier League

Nie ma "szybkich odpowiedzi" o powrocie rozgrywek Premier League
Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki są zawieszone co najmniej do 30 kwietnia. (Fot. Getty Images)
Najważniejsze piłkarskie instytucje w Anglii, m.in. tamtejsza federacja oraz Premier League, oświadczyły dzisiaj, że 'nie ma szybkich odpowiedzi' na pytania, kiedy będzie można wrócić na boiska. Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki są zawieszone co najmniej do 30 kwietnia.
Reklama

Angielska Federacja Piłkarska (FA), Premier League, English Football League (EFL - zrzeszająca trzy ligi poniżej Premier League) i związek piłkarzy oświadczyły wspólnie, że można wznowić grę tylko wtedy, gdy będzie to bezpieczne.

"Wszyscy nam zależy na ponownym graniu w piłkę, którą kochamy, ale tylko wówczas, kiedy będzie to bezpieczne. Rozumiemy, że kibice mają wiele pytań na temat sezonu i swoich zespołów, jednak nie ma szybkich odpowiedzi na pytania, w jaki sposób i kiedy wrócimy do naszego normalnego futbolu" - poinformowano w oświadczeniu.

Jak dodano, kluby i kibice mają w tym czasie do odegrania rolę "wsparcia rządowych wskazówek oraz zapewnienia siły i solidarności społecznej".

Na razie rozgrywki w Anglii zawieszono do 30 kwietnia, ale powrót do gry w tym terminie wydaje się praktycznie niemożliwy.

Czytaj więcej:

Kane: Sezon nie powinien trwać dłużej niż do 30 czerwca

Burmistrz Londynu prosi kluby o pomoc w walce z koronawirusem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama