Menu

Nie ma chętnych na zakup mBanku. Właśnie wycofali się Francuzi

Nie ma chętnych na zakup mBanku. Właśnie wycofali się Francuzi
mBank boryka się z brakiem zainteresowania, ze strony inwestorów. (Fot. Getty Images)
Francuski Credit Agricole nie złoży Commerzbankowi oferty na przejęcie mBanku - potwierdził oficjalnie Philippe Brassac, prezes tego trzeciego co do wielkości banku Europy - informuje dzisiejsza 'Rzeczpospolita'. To kolejna grupa, która zrezygnowała z nabycia popularnego w Polsce banku.
Reklama

"Francuska grupa była wcześniej wymieniana jako potencjalny zainteresowany zakupem od Niemców czwartego co do wielkości aktywów banku w Polsce. Wśród chętnych były też m.in. kontrolowane przez państwo PKO BP i PZU z Pekao oraz amerykański fundusz private equity Apollo Global Management" - możemy przeczytać w "Rzeczpospolitej".

Jak zauważa dziennik, ze złożenia oferty wycofał się także austriacki Erste Group.

Wstępnie zainteresowane miały być również francuski BNP Paribas i holenderski ING Group, oba posiadające swoje banki w Polsce.

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że także BNP Paribas, drugi co do wielkości bank w Europie, nie złoży oferty na mBank. Trudno się tego spodziewać także po ING, który jako jeden z niewielu w Polsce rósł tu organicznie" - wskazuje dziennik.

"Rzeczpospolita" dodaje, że potwierdzają się doniesienia "Frankfurter Allgemaine Zeitung" o tym, że realne zainteresowanie mBankiem jest mniejsze, niż wcześniej się wydawało, i Commerzbank może nawet odłożyć tę transakcję, bo podobno jedyną poważną ofertę złożył tylko Bank Pekao (miały je przedstawić też fundusze Apollo i Blackstone).

"Tylko jedna oferta może wskazywać, że nie będzie wyczekiwanej przez rynek walki cenowej o mBank" - informuje "Rzeczpospolita".

  Komentarze
  • Leszek p
   18 lutego, 20:20

   Narobili sobie wrogów olewającym podejściem do klienta

  • Allik
   20 lutego, 10:14

   Państwo polskie specjalizuje się w kupowaniu firm, których nikt nie chce. Może powinni kolejną niemiecka firmę kupić jako dowód wstawania z kolan.

  • Sukces
   20 lutego, 17:11

   Kolejny sukces dobrej zmiany

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama