Menu

"Nie chciałam, aby tak się stało" - Polka oskarżona o zabójstwo Węgra

"Nie chciałam, aby tak się stało" - Polka oskarżona o zabójstwo Węgra
Podczas piątkowej rozprawy Polka wyraziła skruchę, ale wciąż nie wiadomo, dlaczego doszło do tego wypadku. (Fot. arch.)
27-letnia Polka Marta H. została oskarżona o zabójstwo swojego partnera, 31-letniego Csaby Orsosa, obywatela Węgier. Do zdarzenia doszło 26 marca zeszłego roku w hrabstwie Arklow, we wschodniej części Irlandii.
Reklama

W piątek, 10 października br. Marta H. stanęła przed Sądem Rejonowym w Bray (hrabstwo Wicklow), oskarżona o spowodowanie śmierci swojego partnera, 31-letniego Węgra Csaby Orsosa. Do zdarzenia doszło 26 marca 2013 roku, kiedy to oskarżona kierując samochodem - z niewyjaśnionych przyczyn - wjechała w godzinach porannych do rzeki Avoca w miejscowości Arklow, położonej 60 km na południe od Dublina.

Jak informuje Independent.ie, Polce udało się wydostać z tonącego samochodu, natomiast ciało Węgra znaleziono kilka godzin po wypadku na plaży Clogga Strand, oddalonej około 3 km od miejsca zdarzenia. W trakcie zeszłorocznego przesłuchania, Marta H. została zwolniona bez przedstawienia jej jakichkolwiek zarzutów.

Podczas piątkowego przesłuchania, cała zapłakana, wyrażając skruchę miała powiedzieć: „Nie chciałam, aby tak się stało”.

Tom Honan, obrońca oskarżonej, zamierza wnioskować o zwolnienie swojej klientki za kaucją, natomiast Marta H. będzie przebywać w areszcie aż do terminu wyznaczenia jej następnej rozprawy, zaplanowanej na przyszły tydzień.

Marta H. oraz zmarły Csaby Orsos znali się, gdyż pracowali razem jako kelnerzy w hotelu Brooklodge w Arklow.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.02.2020
  GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

  Sport


  Reklama