Neymar i Suarez znów dali wygraną Barcelonie

Neymar i Suarez z Barcelny (Fot. Getty Images)
Brazylijczyk Neymar oraz Urugwajczyk Luis Suarez z Barcelony po raz kolejny zapewnili swojej drużynie zwycięstwo w ekstraklasie. Tym razem piłkarze z Ameryki Południowej zdobyli łącznie trzy bramki w 11. kolejce, a Katalończycy pokonali u siebie Villarreal 3:0.

Neymar strzelił 10. i 11. gola w tym sezonie La Liga i jest liderem klasyfikacji strzelców, a Suarez ma o dwa trafienia mniej i zajmuje drugie miejsce. Co więcej, niezwykle skuteczny duet jest autorem 21 z ostatnich 24 bramek zdobytych przez Barcelonę we wszystkich rozgrywkach.

Villarreal długo skutecznie bronił się na Camp Nou, ale ostatecznie skapitulował w 60. minucie. Wówczas obrońcy "Żółtej Łodzi Podwodnej" popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Przejął ją Sergio Busquets i podał do niepilnowanego Neymara, który bez kłopotów wykończył akcję. 10 minut później faulowany w polu karnym gości był Munir, a "jedenastkę" wykorzystał Suarez.

Neymar swojego drugiego gola tego wieczoru dołożył pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, a asystował... Suarez.

Barcelona, która wciąż gra bez kontuzjowanego Argentyńczyka Lionela Messiego, została samodzielnym liderem tabeli. Zgromadziła 27 punktów, ale spadnie na drugie miejsce, jeżeli wieczorem Real Madryt (24) pokona na wyjeździe Sevillę, której piłkarzem jest Grzegorz Krychowiak.

W najciekawszym sobotnim meczu Valencia (18 pkt) rozgromiła na wyjeździe 5:1 trzecią w tabeli Celtę Vigo (21). Po dwie bramki dla "Nietoperzy", którzy awansowali na siódme miejsce, zdobyli Paco Alcacer i Dani Parejo, a piąte trafienie dołożył Niemiec Shkodran Mustafi.