Menu

"New start: let's get going": Nowa rządowa kampania o Brexicie

"New start: let's get going": Nowa rządowa kampania o Brexicie
Takie billboardy już wczoraj pojawiły się w UK. (Fot. GOV.uk)
Wakacje w UE, wyjazd z psem za granicę, opłaty za roaming - wczoraj w Wielkiej Brytanii ruszyła rządowa kampania społeczna, której celem jest informowanie obywateli o zmianach w podróżowaniu po Unii Europejskiej od 31 stycznia 2021 r., kiedy skończy się okres przejściowy po Brexicie.
Reklama

Reklamy "The UK’s new start: let’s get going" są już emitowane w telewizji, radiu i internecie; informacje są też przekazywane za pośrednictwem wiadomości SMS, a także na rządowej stronie internetowej Gov.uk/transition.

Rząd chce w ten sposób pomóc przedsiębiorstwom i osobom prywatnym przygotować się do końca okresu przejściowego, kiedy Wielka Brytania opuści jednolity rynek i unię celną.

Akcja społeczna przypomina m.in. o tym, że obywatele Zjednoczonego Królestwa, którzy będą chcieli wyjechać za granicę, będą musieli wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne, ponieważ przestanie obowiązywać Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EHIC). Mogą też zostać poproszeni o sprawdzenie, czy ich paszport jest ważny przez wymagany okres.

Informacje będą dotyczyć również nowych przepisów związanych z zabieraniem zwierząt za granicę. (Fot. Getty Images)

Informacje będą dotyczyć również nowych przepisów związanych z zabieraniem zwierząt za granicę oraz połączeń telefonicznych, które znów mogą być obciążone opłatami roamingowymi. Firmy będą mogły również skontaktować się z "zespołem sił terenowych" w celu uzyskania indywidualnego wsparcia przez telefon.

"Pod koniec roku opuszczamy jednolity rynek i unię celną bez względu na rodzaj porozumienia, jakie osiągamy z UE. Przyniesie to zmiany, na które wszyscy musimy się przygotować" - podkreślił wczoraj minister bez teki w gabinecie Borisa Johnsona, Michael Gove.

"Chociaż poczyniliśmy już znaczne postępy w przygotowaniu się do tego momentu, są jednak działania, które muszą podjąć firmy i obywatele, aby upewnić się, że jesteśmy gotowi rozpocząć działalność jako w pełni niezależna Wielka Brytania. To nowy początek dla wszystkich - zarówno obywateli Wielkiej Brytanii, jak i Europy - więc ruszajmy" - dodał polityk.

Czytaj więcej:

Brexit a studia Polaków w UK. Europosłowie PO zbierają podpisy

Brexit: Brytyjczykom odmawia się rozmów kwalifikacyjnych w UE

Brexit: "Istotne różnice" w rozmowach UE z Wielką Brytanią

Johnson do Merkel: Wielka Brytania gotowa na twardy Brexit

  Komentarze
  • Tymczasowy UK
   14 lipca 2020, 13:48

   Problem polega na tym że większość z nich nawet nie wie że tak będzie a jak się dowie to będzie wielki krzyk i narzekanie i będą probowac wymusić coś siłą i straszeniem, tu nie zostalo wspomniane ze będą musieli zarejestrować się w systemie przy wjeździe do EU od 1 stycznia opłacić fee, będzie to ważne ponoć przez 5 lat niektórzy z nich nie zostaną wpuszczeni do EU jak siedzieli w kryminale takze mniej angielskich uciekinierów będzie w Europie.

  • Dumna
   15 lipca 2020, 17:45

   Tak bedzie. Rozmawiam z anglikami o wyjazdach do Europy i o prawdopodobienstwie wiz lub innych wymagan, wtedy oni duze oczy i jak zawsze - nie wiedzialem albo nie myslalem o tym. Oni przyzwyczjeni do pewnych sytuacji i wygodnictwa.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości