Menu

Naukowcy zbadali, którzy piłkarze są najbardziej narażeni na zakażenie

Naukowcy zbadali, którzy piłkarze są najbardziej narażeni na zakażenie
Badacze: Różnice między poszczególnymi pozycjami są olbrzymie. (Fot. Getty Images)
Piłkarze grający na pozycji napastników są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem - wynika z badań pracowników Uniwersytetu w Aarhus. Powodem jest fakt, że podczas meczów spędzają najwięcej czasu w małej odległości od innych zawodników.
Reklama

Bliski kontakt z innymi napastnicy mają średnio przez kilka minut podczas spotkania. Na infekcję Covid-19 nieco mniej narażeni są obrońcy. Dalej w zestawieniu są pomocnicy, a relatywnie najbardziej bezpieczni są bramkarze.

"Początkowo myślałem, że liczby będą małe, ale po głębszej analizie okazało się, że różnice między poszczególnymi pozycjami są olbrzymie. Niektórzy piłkarze na ryzyko wystawieni są przez kilka sekund, inni - nawet do 11 minut" - przekazał szef grupy badawczej duńskiej uczelni Thomas Bull Andersen, cytowany przez "Daily Mail".

Pandemia koronawirusa doprowadziła do wstrzymania niemal wszystkich imprez sportowych na świecie. Rozgrywki piłkarskie są w niektórych krajach wznawiane, m.in. w ubiegłym tygodniu w Niemczech, ale mecze odbywają się przy pustych trybunach.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama