Menu

Napaść na Polaków w Rimini: Sąd Najwyższy utrzymał wyrok skazujący

Napaść na Polaków w Rimini: Sąd Najwyższy utrzymał wyrok skazujący
Rimini to jedno z najpopularniejszych turystycznych miast nad północnym Adriatykiem. (Fot. Getty Images)
Włoski Sąd Najwyższy utrzymał wczoraj karę 16 lat więzienia dla Kongijczyka Guerlina Butungu - sprawcy napaści, w tym gwałtu, na dwoje polskich turystów w Rimini. Sąd odrzucił jego odwołanie od wyroku.
Reklama

Obrona wniosła o uniewinnienie Butungu. Jednak obrońca przebywającego w więzieniu skazanego w dwóch instancjach imigranta nie stawił się na wczorajszej rozprawie w Sądzie Najwyższym w Rzymie, co wywołało zdziwienie. Nie było też skazanego.

W związku z nieobecnością obrony podstawą prac sędziów były zebrane akty sądowe, a także dokument ze stanowiskiem adwokata Maurizio Ghinellego - pełnomocnika dwojga zachowujących anonimowość młodych Polaków. Argumentował on, że motywacja zawarta w zaskarżeniu wyroku jest bezpodstawna.

W czasie rozprawy w Sądzie Najwyższym prokurator uznał, że odwołanie jest "nie do przyjęcia". "To nawet więcej niż stwierdzenie o bezpodstawnej motywacji" - zauważył pełnomocnik Polaków.

Podczas rozprawy prokurator uznał, że odwołanie jest "nie do przyjęcia". (Fot. Getty Images)

Mężczyzna i kobieta, którzy byli na wakacjach w położonym nad Adriatykiem Rimini, zostali napadnięci na plaży w nocy w sierpniu 2017 roku.

Młoda Polka została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity i zraniony szkłem przez czteroosobową bandę, na czele której stał kongijski imigrant Guerlin Butungu, jedyny pełnoletni członek tego gangu, który z tego powodu sądzony był osobno.

Przybył on do Włoch pontonem jako migrant i otrzymał tzw. ochronę humanitarną. Opuścił ośrodek dla migrantów, gdzie zdobywał wykształcenie zawodowe i wszedł na drogę przestępczą.

Trzej pozostali sprawcy to nieletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii, mieszkający w regionie Emilia-Romania. Zostali skazani przez sąd dla nieletnich na prawie 10 lat więzienia.

Czytaj więcej:

Napad na Polaków w Rimini: Sąd Najwyższy rozpatrzy odwołanie sprawcy

Włochy: Sąd Najwyższy rozpatrzy jutro sprawę napaści na Polaków w Rimini

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama