Menu

Najtańsze miasta w UK do dojazdów do pracy np. w Londynie

Najtańsze miasta w UK do dojazdów do pracy np. w Londynie
Grays w Essex to najlepsza opcja dla tych, którzy pracują w Londynie. (Fot. Getty Images)
Serwis Zoopla stworzył ranking miast, w których najbardziej opłaca się żyć osobom dojeżdżającym do pracy w Londynie, Bristolu, Birmingham, Manchesterze lub Edynburgu, a podróż nie zajmuje dłużej niż godzinę.  
Reklama

W tym celu eksperci z Zoopla przyjrzeli się cenom biletów okresowych i kosztom kredytu hipotecznego w rożnych lokalizacjach Wielkiej Brytanii.

Analiza wykazała, że osoby, które pracują w Londynie, powinny przeprowadzić się do Grays w Essex. Roczne koszty hipoteki i dojazdów do brytyjskiej stolicy są tam najniższe i wynoszą łącznie £15 008. Specjaliści wskazali też na Leagrave w Bedfordshire, gdzie kwota ta kształtuje się na poziomie £15 399.

Najlepszym wyborem dla osób, które pracują w Birmingham, było Wolverhampton, gdzie roczne koszty kredytu za dom i biletu wynosiły w sumie £7 483. Na drugim miejscu znalazło się miasto Cannock (£7 933).

Osobom podróżującym do pracy w Bristolu zalecono przeprowadzkę do walijskiego Newport (na zdj.). (Fot. Getty Images)

Hindley (6 883 £) wyprzedziło Wigan (£6 887) i tym samym wygrało w przypadku tych, którzy muszą dojechać do pracy w Manchesterze. Z kolei Dunfermline (£7 530) i Falkirk (£7553) były najbardziej opłacalnymi wyborami, jeśli chodzi o Edynburg.

Osobom podróżującym do pracy w Bristolu zalecono przeprowadzkę do walijskiego Newport, gdzie koszt podróży koleją i kredytu hipotecznego był najniższy i wynosił £10 166. Drugie miejsce zajęła miejscowość Highbridge w Somerset (£11 595).

W badaniach założono, że chodzi o koszty kredytu hipotecznego na dom z dwoma lub trzema sypialniami (przy 15 proc. depozytu). Czas podróży i roczne ceny biletów kolejowych w 2020 r. zostały przeanalizowane na podstawie strony internetowej National Rail.

Czytaj więcej:

Ranking najspokojniejszych miejsc w Londynie

Praca w biurze kosztuje pracownika nawet £1,7 tys. rocznie

Crossrail znów opóźniony. Nie ruszy wcześniej niż jesienią 2021 r.

  Komentarze
  • VITO
   9 stycznia, 13:47

   GODZINĘ Z Edynburgu
   a wiem To jest system TELEPORTACJI
   JADE DO DWORCA TRANSSYSTEM W EDYNB. 20MINUT
   KUPUJĘ BILET , WSIADAM DO KAPSUŁ . MYYYYKKKK I JESTEM W LONDYNIE WYSIADAM Z KUPSUŁY ,KUPUJĘ I WYPIJAM KAWE NA POWRÓT Z ZAWROTÓW GŁOWY- WYCHODZE DO METRO WATERLOO I JESTEM W 55 MINUT KOSZT 15 FUNTY SUPER

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama