Menu

Najlepsze miejsce do życia w UK: Orkady albo Isle of Wight

Najlepsze miejsce do życia w UK: Orkady albo Isle of Wight
Orkady są ulubionym miejscem Brytyjczyków szukających życia poza miastem. (Fot. Getty Images)
Szkockie Orkady zostały uznane za najlepsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii. Wyspy słyną z tanich nieruchomości, niskiej przestępczości, dobrych szkół i najszczęśliwszych oraz najzdrowszych mieszkańców w kraju. Spragnieni słońca powinni przenieść się na wyspę Isle of Wight, a ci, którzy nie mogą znieść deszczu do Castle Point w Essex - z corocznego badania jakości życia banku Halifax.
Reklama

Badanie wykazało, że najlepsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii znajduje się w Szkocji lub na północy Anglii. Richmondshire na północy Yorkshire zajęło drugie miejsce, a trzecie okręg Eden w Kumbrii.

Jeśli jednak dla kogoś największe znaczenie ma internet – to najszybszy znajdzie w Manchesterze i okolicach. Z kolei rodzice będą zainteresowani edukacją dzieci, a te osiągają najlepsze wyniki w szkołach w Rutland.

Dla osób szukających spokoju i ciszy dziennik "The Guardian” poleca północną część Irlandii Północnej. Mieszkańcy tego obszaru nie boją się nawet Brexitu i wyróżniają się najniższym poziomem lęku w całej Wielkiej Brytanii. 

Najwięcej słońca w całym UK ma wyspa Isle Of Wight. (Fot. Getty Images)

Coś dla miłośników piwa w pubie? W Eden w Kumbrii znajduje się trzy razy więcej pubów na głowę mieszkańców niż wynosi średnia dla Wielkiej Brytanii.

Osoby marzące o wielkim domu powinny zamieszkać w Irlandii Północnej. A ci, którzy kochają słońce, na wyspie Isle of Wight. Tam jest największe nasłonecznienie w całym kraju - 36,9 godzin promieni słonecznych w ciągu jednego tygodniowo.

Tym, którzy nie mogą oswoić się z opadami deszczu służyć będzie życie w Castle Point w Essex. Miejscowość ta szczyci się najniższymi opadami w Wielkiej Brytanii, czyli 525 mm rocznie w porównaniu ze średnią krajową wynoszącą 870 mm.

Osoby "chore” od stania w korkach powinny przeprowadzić się do zachodniej Szkocji, tam na małych Wyspach jest najmniejsze natężenie ruchu w całym kraju.

Tylko dwie dzielnice Londynu znalazły się w czołówce zestawienia, Westminster na 15. miejscu, a Richmond upon Thames na 40.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Reklama