Menu

Najlepsza piłkarka świata wyszła za mąż za obrońcę Lecha Poznań

Najlepsza piłkarka świata wyszła za mąż za obrońcę Lecha Poznań
Przed rokiem Norweżka została laureatką "Złotej piłki". (Fot. Facebook/ Ada Stolsmo Hegerberg)
Norweżka Ada Hegerberg, uważana za najlepszą piłkarkę świata, wyszła dzisiaj za mąż za obrońcę Lecha Poznań Norwega Thomasa Rogne. O ślubie, który odbył się we Włoszech, para poinformowała w mediach społecznościowych.
Reklama

Grająca w Olympique Lyon Hegerberg przed tygodniem w finale Champions League strzeliła trzy bramki, dzięki którym jej zespół pokonał Barcelonę 4:1, lecz nie zagra w mistrzostwach świata, które odbędą się we Francji w dniach 7 czerwca - 7 lipca. Powodem jest jej konflikt z norweską federacją piłkarską NFF, trwający od dwóch lat.

"Jestem Norweżką, bardzo kocham swój kraj i brakuje mi gry w reprezentacji. Bardzo chciałabym grać dla Norwegii, ale nie dla działaczy mojej federacji, a właściwie ich własnej" - wyznała 23-letnia piłkarka w rozmowie z dziennikarzem "Verdens Gang".

Przed rokiem Norweżka została laureatką "Złotej piłki", a 22 maja kanał brytyjskiej telewizji BBC po raz drugi z rzędu uznał ją za najlepszą piłkarkę świata.

Reprezentacja Norwegii otrzymała szczegółowe instrukcje od NFF, jak odpowiadać na pytania dotyczące Hegerberg podczas MŚ.

"Z pewnością będzie ich wiele od zagranicznych mediów, lecz mamy przygotowane wszystkie możliwe strategie medialne, scenariusze na każdą sytuację i na każde pytanie dotyczące Hegerberg. Ona po prostu nie jest członkiem naszej drużyny, więc pytania nie na temat będziemy odrzucać" - oświadczył selekcjoner Martin Sjoegren.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama