Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nad Wyspy nadciąga Gareth. Będzie wiało do 130 km na godzinę

Nad Wyspy nadciąga Gareth. Będzie wiało do 130 km na godzinę
Na wybrzeżu fale mogą mieć kilka metrów wysokości. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania i Irlandia zmierzą się dziś i jutro z bardzo niebezpieczną pogodą. To za sprawą sztormu Gareth, który przyniesie ulewy i wiatr, osiągający w porywach prędkość 130 km/h - informuje 'Metro'.
Reklama

Met Office wydał żółte ostrzeżenia pogodowe dla całej Walii, Szkocji i większości Anglii. Alerty, które obowiązują dzisiaj i jutro, oznaczają, że zjawiska pogodowe "mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców".

Niż Gareth przyniesie obfite opady - w niektórych miejscach, m.in. w Kumbrii, w ciągu 12 godzin spadnie 60 mm deszczu.

Ulewom będzie towarzyszyć bardzo silny wiatr, który w głębi lądu powieje z prędkością 80 km/h, wzdłuż zachodnich wybrzeży - 100-110 km/h, a wzdłuż północnej linii brzegowej w porywach może osiągnąć prędkość nawet 130 km/h. 

W związku z tym, spodziewane są zakłócenia w podróży oraz przerwy w dostawach prądu. Ponadto, mieszkańcy muszą przygotować się na ewentualne zniszczenia.

Może też dojść do lokalnych podtopień - przede wszystkim w rejonach nadmorskich, gdzie zagrożenie będą stanowić występujące na brzeg bardzo wysokie fale. 

Gareth uderzy nie tylko w Wielka Brytanię, ale również w Irlandię. Tamtejsze służby meteorologiczne Met Eireann wydały żółty status związany z wyjątkowo silnym wiatrem, który obowiązuje niemal w całym kraju.

 

  Komentarze


  • True 7
   13 marca, 07:32

   Może czas już pisać wprost, że Londynu i okolic to wcale nie dotyczy.Bo obojętnie jakby tam wiało tu i tak piękna pogoda będzie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama