Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nad Wielką Brytanię nadciąga fala opadów śniegu

Nad Wielką Brytanię nadciąga fala opadów śniegu
Opady śniegu spodziewane są już wkrótce w wielu regionach UK. (Fot. DANIEL SORABJI/AFP via Getty Images)
Opady śniegu wkrótce dotrą do Wielkiej Brytanii, a na mapach pogodowych widać już dokładnie, które rejony UK ich doświadczą. Być może to najwyższy czas, by wyciągnąć z szaf czapki i rękawiczki, ponieważ śnieg może pojawić się w wielu częściach kraju – ostrzega portal Mirror.co.uk.
Reklama
Reklama

Zaawansowane mapy modeli pogodowych sugerują, że na dużym obszarze Wielkiej Brytanii "może wkrótce spaść śnieg", a według Met Office możliwe są "opady marznącego deszczu". Zanosi się na to, że opady śniegu obejmą dużą część kraju, od centrum aż po północne krańce Szkocji.

Śniegowe chmury zmierzają do wschodnich regionów Anglii, od wschodniej części Birmingham aż do południowej części Edynburga. Niewykluczone, że śnieg przykryje także dużą część szkockich wyżyn, w tym Inverness.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów śniegu istnieje na południu, na północnym krańcu regionu East Anglia oraz na wybrzeżu hrabstwa Kent, w tym w Dover i Canterbury. Miasta takie jak Newcastle, Manchester i Birmingham również mogą znaleźć się na linii frontu.

Tylko mieszkańców Irlandii Północnej, Walii i południowo-zachodniej Anglii prawdopodobnie całkowicie ominie ten zimowy front pogodowy.

Z danych wynika, że w regionach Midlands i na północy Anglii śnieg może padać z natężeniem około 2 cm na godzinę. Meteorolog z Exacta Weather, James Madden, stwierdził, że "jeden do dwóch" podmuchów zimy może nadejść pod koniec listopada i na początku grudnia.

Tymczasem Met Office prognozuje, że do końca listopada temperatury będą "spadać poniżej średniej", towarzyszyć im będą "okresy niespokojnej pogody", szczególnie na północy kraju.
 

Czytaj więcej:

Jak niekorzystna pogoda wpływa na mieszkańców Wielkiej Brytanii? "To głównie ból głowy lub stawów"

  Komentarze
  • Sprawiedliwy
   20 listopada, 23:36

   I jak co roku takie same farmazony

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.11.2023
  GBP 5.0350 złEUR 4.3492 złUSD 3.9810 złCHF 4.5510 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama