Menu

Na ulice Londynu wraca rywal Ubera

Na ulice Londynu wraca rywal Ubera
Czy tym razem firma z Estonii podbije Londyn? (Fot. Bolt)
Estońska firma Bolt, zapewniająca przejazdy w modelu biznesowym zbliżonym do Ubera, wystartowała dzisiaj w stolicy Wielkiej Brytanii. Obiecuje przy tym tańsze przejazdy i lepsze warunki pracy dla kierowców niż jego największy rywal, czyli Uber - informuje 'The Telegraph'.
Reklama

Przedsiębiorstwo, znane wcześniej pod nazwą Taxify, dołączyło tym samym do rosnącej listy start-upów, które próbują "zabrać" Uberowi udziały w londyńskim rynku.

Pierwsza próba podbicia Londynu przez Bolta została zatrzymana przez regulatorów transportu, którzy odmówili mu licencji w 2017 roku.

"To wielka rzecz zarówno dla firmy, jak i dla branży" - oświadczył Markus Villig, dyrektor Bolt. "Londyn jest jednym z największych i najbardziej dochodowych rynków dla Ubera na świecie i do tej pory nie miał tutaj poważnego konkurenta" - dodał.

Uber nie ma obecnie większej konkurencji na londyńskim rynku. (Fot. Getty Images)

"Uber jest w zasadzie monopolistą. Jednocześnie zatrudnieni przez niego kierowcy zarabiają poniżej płacy minimalnej" - podkreślił Villig, zapewniając przy tym, że swoim podwykonawcom zaoferuje dużo lepsze warunki płacowe.

Jeżeli chodzi o pasażerów, Bolt na początku będzie kusił ich 50-procentowymi zniżkami. Kiedy stawki wrócą do normy, nadal mają być 5-10 proc. niższe niż u konkurencji.

Villig, który założył firmę w 2013 r., poinformował, że przed dzisiejszą premierą umowy z Boltem podpisało już ponad 20 tys. kierowców.

Według danych Departamentu Transportu,  w marcu 2018 r. po Londynie jeździło ponad 900 tys. prywatnych pojazdów do wynajęcia (PHV).

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama