Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na ulice Londynu wraca rywal Ubera

Na ulice Londynu wraca rywal Ubera
Czy tym razem firma z Estonii podbije Londyn? (Fot. Bolt)
Estońska firma Bolt, zapewniająca przejazdy w modelu biznesowym zbliżonym do Ubera, wystartowała dzisiaj w stolicy Wielkiej Brytanii. Obiecuje przy tym tańsze przejazdy i lepsze warunki pracy dla kierowców niż jego największy rywal, czyli Uber - informuje 'The Telegraph'.
Reklama

Przedsiębiorstwo, znane wcześniej pod nazwą Taxify, dołączyło tym samym do rosnącej listy start-upów, które próbują "zabrać" Uberowi udziały w londyńskim rynku.

Pierwsza próba podbicia Londynu przez Bolta została zatrzymana przez regulatorów transportu, którzy odmówili mu licencji w 2017 roku.

"To wielka rzecz zarówno dla firmy, jak i dla branży" - oświadczył Markus Villig, dyrektor Bolt. "Londyn jest jednym z największych i najbardziej dochodowych rynków dla Ubera na świecie i do tej pory nie miał tutaj poważnego konkurenta" - dodał.

Uber nie ma obecnie większej konkurencji na londyńskim rynku. (Fot. Getty Images)

"Uber jest w zasadzie monopolistą. Jednocześnie zatrudnieni przez niego kierowcy zarabiają poniżej płacy minimalnej" - podkreślił Villig, zapewniając przy tym, że swoim podwykonawcom zaoferuje dużo lepsze warunki płacowe.

Jeżeli chodzi o pasażerów, Bolt na początku będzie kusił ich 50-procentowymi zniżkami. Kiedy stawki wrócą do normy, nadal mają być 5-10 proc. niższe niż u konkurencji.

Villig, który założył firmę w 2013 r., poinformował, że przed dzisiejszą premierą umowy z Boltem podpisało już ponad 20 tys. kierowców.

Według danych Departamentu Transportu,  w marcu 2018 r. po Londynie jeździło ponad 900 tys. prywatnych pojazdów do wynajęcia (PHV).

 

  Komentarze


  • Ana
   11 czerwca, 13:00

   No.., Mariany już nie tylko uber, dali rejestrować się i tu i tu, będzie więcej funtów ..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.08.2019
  GBP 4.778 złEUR 4.366 złUSD 3.934 złCHF 4.005 zł

  Sport


  Reklama