Menu

Na stacji kosmicznej ISS będą wypiekane ciastka

Na stacji kosmicznej ISS będą wypiekane ciastka
Rakieta Northrop Grumman Antares z przesyłką dla astronautów wystartowała wczoraj z bazy NASA w Wirginii. (Fot. Getty Images)
Na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) wysłano wczoraj specjalnie zaprojektowany 'kosmiczny piekarnik', w którym astronauci będą piekli dla dobra nauki ciasteczka z kawałkami czekolady - podaje BBC.
Reklama

Kapsuła kosmiczna Cygnus, która ma dostarczyć na ISS piekarnik oraz składniki do pieczenia, wystartował z ośrodka NASA na wyspie Wallops w stanie Wirginia w USA. Astronauci mają sprawdzić, jak piecze się w wysokich temperaturach przy zerowej grawitacji.

Sieć hoteli Hilton, która dostarczyła ciasto do tego eksperymentu, poinformowała, że możliwość pieczenia na pokładzie stacji kosmicznej ma sprawić, że długotrwałe podróże w przestrzeni staną się "bardziej sympatyczne".

Cygnus dostarczy na ISS również inne nietypowe wyposażenie, jak części samochodów dostarczone przez Lamborghini, aby przetestować w warunkach kosmicznych wykorzystywane w sportowych autach włókna węglowe.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama